3 Top torby transportowe dla małego pieska

Blog

3 Top torby transportowe dla małego pieska

Torby transportowe dla małego pieska

Torby transportowe dla małego pieska

 

Gdy podróżujemy z małym pieskiem, a nie chcemy zamykać go w kojcu, warto zastanowić się, czy nie zainwestować w torbę transportową. Transporter ma za zadanie uchronić psiaka przed niepotrzebnym stresem, ale także uchronić pupila przed obrażeniami podczas podróży. Czym się więc kierować, poszukując torby transportowej dla psa? Jak znaleźć tą idealną, która będzie spełniać zarówno nasze wymogi, jak i naszego pupila?

Czym się kierować przy wyborze torby transportowej?

Przede wszystkim musimy postawić na bezpieczeństwo, oraz komfort psa. Podczas stłuczki lub wypadku obrażenia powinny być jak najmniejsze, ale też należy zapewnić zwierzęciu wystarczającą ilość miejsca.

Tak więc w pierwszej kolejności zmierzmy psa i szukajmy torby transportowej dobranej pod jego wielkość. Przebywający w takiej torbie pies musi mieć wystarczająco dużo przestrzeni, by móc swobodnie zmienić swoją pozycję. Plecak, torba, czy klatka transportowa które są za małe, mogą się okazać ogromnym stresem dla pupila – a nasze próby włożenia go tam mogą okazać się niepowodzeniem.

Zastanówmy się także nad tym, czy nasz piesek jest spokojny w podróży, czy raczej roznosi go energia. O ile miękkie i otwarte torby nadadzą się dla cierpliwych i ułożonych psów, to te nerwowe warto włożyć do zamykanego transportera.

Czym i jak daleko podróżujesz? Rynek oferuje mnóstwo rodzajów toreb transportowych, wykonanych z różnych materiałów, ale też dedykowanych różnym podróżom. O ile otwarta torba transportowa sprawdzi się na spacery lub podróże w aucie, to na pewno nie warto ryzykować zdrowia lub życia psa i zabierać go w tej samej torbie na np. rower. Oto niektóre z propozycji:

  • transportery w dalekie podróże– do transportu w dalekie podróże najlepiej sprawdzi się kontener dla psa – jest wykonany z twardego tworzywa, które najczęściej na górze i po bokach posiada otwory umożliwiające swobodny przepływ powietrza. Są stabilne i wygodne do przenoszenia, a podróżując pociągiem kontener możemy postawić na podłodze, nie przeszkadzając innym, ale również mając wygodę w trakcie podróży. Kontener w samochodzie można przypiąć pasami do fotela. Dodatkowo drzwiczki są zamykane, ale można je swobodnie otworzyć lub nawet w niektórych modelach wyjąć, aby zwierzak nie czuł się zamknięty.

źródło: wideshop.pl

 

  • torba dla psa na spacer– podczas spaceru warto skupić się na wygodzie zarówno pupila, jak i naszej. Rynek oferuje dużą ofertę tak zwanych nosidełek dla psa – są to miękkie torby z otworem, przez który piesek może wystawić główkę. Wykonane jest z miękkiego materiału, który najczęściej jest wzmocniony pianką. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować pod swój styl. Dodatkową opcją jest plecak, który sprawdzi się w szczególności na dłuższe wycieczki. Mały piesek, z natury ciekawy świata, chętnie będzie siedzieć w plecaku podczas pieszych wędrówek, oglądając świat.

  • torba dla psa na rower– zabierając pupila na przejażdżkę rowerową, należy przede wszystkim pamiętać o jego bezpieczeństwie i komforcie podczas podróży. Rynek oferuje specjalne torby transportowe dla psa na rower. Przypomina ona kopułę z zamykanym dachem, najczęściej wykonaną z miękkiego materiału wzmocnionego stelażem. Taki transporter sprawdzi się dla małych piesków do dziesięciu kilogramów. Warto też zwrócić uwagę na przewiewność torby, która jest bardzo ważna w upalnych, słonecznych dniach.

źródło: vidaxl.pl

 

 

 Tak więc najlepsze torby transportowe to te, które stawiają na bezpieczeństwo oraz komfort psa. Warto postawić na lepszą jakość wykonania, wydając większą sumę pieniędzy, ale mając pewność, że pupil podczas transportu będzie bezpieczny, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Postawmy na dobro psa, wybierając transporter pod niego, a nie pod siebie – przeanalizujmy zarówno jego rozmiar, jak i preferencje, np. czy zwierzę czułoby się lepiej w większej przestrzeni, czy denerwuje się podczas podróży. Dzięki temu zapewnimy zarówno jemu, jak i nam samym komfort i bezpieczeństwo podróży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *