4 przykładowe lokalizatory GPS dla psów

Blog

4 przykładowe lokalizatory GPS dla psów

Lokalizatory GPS dla psów

Lokalizatory GPS dla psów

W tym momencie na rynku dostępnych jest coraz więcej gadżetów dla psiarzy oraz ich pupili. Maty zapachowe, konga do ukrywania smakołyków, wymyślne smycze i szelki. Podłączanie swojego pieska do systemu GPSa w dalszym ciągu jest jednak mało popularne.

W dzisiejszym tekście przedstawimy dostępne na rynku lokalizatory dla zwierząt. Co ważne, wszystkie działają właśnie dzięki komunikacji satelitarnej.

Tractive Pet TRATR1

Urządzenie bardzo proste, ale jednocześnie bardzo nowoczesne. W tym wypadku kupujemy sam lokalizator, który następnie musimy przyczepić do obroży. To jak zwierzę się przemieszcza będziemy z kolei sprawdzać za pomocą aplikacji zainstalowanej na własnym telefonie.

Możemy w nią wyposażyć, zarówno urządzenia z system Android, jak i te z iOSem. Co ważne, za pomocą Pet TRATR1 możemy sprawdzić, jak daleko nasz podopieczny odszedł od domu, a także zrobić wiele innych rzeczy. Aplikacja pozwala nam ustalać cele dla naszego zwierzęcia, a także porównywać jego wyniki z osiągnięciami innych podobnych psów.

Cena: 219 złotych + opłaty abonamentowe

Link do zakupu

CALMEAN PET Tracker Mini

Kolejne proste urządzenie, które potrafi jednak zaskoczyć ilością funkcji. Ten lokalizator dla psów posiada kilka ciekawych opcji:

  1. Ustawianie granicy bezpieczeństwa. Możemy zaplanować alarm, jeśli nasz pies oddali się od domu na dajmy na to pięćset metrów.
  2. Lokalizacja przez WiFi. W wielu sytuacjach położenie psa będziemy mogli odkryć również, kiedy stracimy zasięg GPS.
  3. Nasłuch. Tak, jest! Na ten lokalizator można zadzwonić. Dziesięć z góry określonych kontaktów może skomunikować się z urządzeniem, aby dyskretnie sprawdzić, co się dzieje w otoczeniu naszego czworonoga. Oczywiście ta opcja będzie szczególnie przydatna, jeśli naszego psa pozostawiamy pod czyjąś opieką.
  4. Przycisk alarmowy. Można go nazwać adresówką w wersji premium. Dzięki osobnemu guzikowi ludzie, którzy znaleźli psa, mogą skontaktować się bezpośrednio z właścicielami.

Cena: 299 złotych

Link do zakupu

Locon Dog

Locon Dog to lokalizator, który kupujemy wraz z ograniczonym czasowo dostępem do aplikacji. Nie musimy opłacać GPSa, ale po okresie sześciu miesięcy będziemy musieli wydać kolejne pieniądze na przedłużenie dostępu do oprogramowania.

Na ten konkretny lokalizator warto zwrócić uwagę ze względu na kilka rzeczy. Posiada nie tylko przycisk SOS, ale też system umożliwiający prowadzenie swojego rodzaju rozmowy z psem. Czworonóg odbiegł na tyle daleko, że już nie słyszy naszego „chodź tu!”? Za pomocą wbudowanego głośnika wydamy mu komendę zdalnie. Oczywiście tego typu system pozwala również na komunikowanie się z osobami, które znajdują się w pobliżu psa. Możemy je poprosić na przykład, żeby zajęły zwierzę tak długo, aż nie zjawimy się na miejscu.

Ponadto warto zwrócić uwagę na funkcje społecznościowe w załączonej aplikacji. Dzięki niej możemy zaprosić innych użytkowników na wspólny spacer. Tłumaczenie zostanie zmniejszone do minimum. Za pomocą swojego telefonu sprawdzą, gdzie dokładnie bawimy się z psem.

Na uwagę zasługuje również opcja zapisywania poprzednich lokalizacji. Za jej sprawą bardzo łatwo będziemy mogli zanotować w urządzeniu warte uwagi place zabaw dla psów i wybiegi.

Cena: 438 złotych

Link do zakupu

Garmin Alpha 100 z obrożą TT15

Sprzęt bardzo zaawansowany i dosyć kosztowny. Projektanci mieli na uwadze potrzeby myśliwych i innych osób, które pracują z psami w terenie.

Na pierwszy rzut oka widać, że obroża jest profesjonalna. Dzięki przyczepionej antence pies będzie wyglądał odrobinę jak przybysz z kosmosu. Z kolei sam lokalizator upodobni nas do agentów sił specjalnych.

Za pomocą jednego urządzenia, możemy śledzić aż dwadzieścia różnych zwierząt. Niezwykle ważna jest też informacja, że na swojej wirtualnej mapie zobaczymy również innych użytkowników lokalizatorów.

Trzeba też wspomnieć, że zasięg Garmin Alpha 100 to prawie piętnaście kilometrów. Niestety urządzenie działa w oparciu o fale radiowe – aby z niego korzystać, musimy mieć pozwolenie na używanie fal o częstotliwości 154,400 MHz.

Cena: 4 889,00 zł

Link do zakupu

 

To także Ci się spodoba:

TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *