5 karm suchych i mokrych dla Twojego owczarka

Blog

5 karm suchych i mokrych dla Twojego owczarka

Jaka karma dla Twojego pupila 

Jaka karma dla Twojego pupila

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół powinno być podobne do naszego. Przykładem jest tu dieta BARF (Biologically Appropriate Raw Food), polegająca na podawaniu surowego mięsa wraz z dodatkami. W tej diecie możliwy jest dobór mięsa wraz z kośćmi. Niektórzy decydują się na dania typu Whole Prey (WP), gdzie poza kośćmi mięso jest serwowane wraz z wnętrznościami. Jeśli chodzi o dodatki mowa tu o odpowiedniej suplementacji.

Drugim i bardziej przyjazną metodą żywieniową wilczurów jest podawanie gotowych mieszanek mięsa wraz z witaminami. Mowa tu o karmie. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje karm dostępnych dla owczarków – mokre i suche. Oto zestawienie 5 karm suchych i mokrych o dobrym składzie.

Top 4 karm suchych dla owczarków niemieckich

  • Fitmin Maintenance For Life Puppy – to przykład karm o niskiej cenie i bogactwie składników odżywczych. Ceny za karmę wahają się w granicach 124 złotych za 15 kg opakowanie. Przykładowy cennik: https://www.ceneo.pl/102044104. Karma ma swoim składzie 70% składników pochodzenia zwierzęcego, w tym aż 25% stanowi świeże mięso. Nie brakuje dodatków poprawiający trawienie tj. korzenie cykorii, otręby pszenne, buraczki suszone czy ryż. Karma jest przeznaczona dla psów na każdym etapie rozwoju od szczeniaczków aż po suczki ciężarne.
  • Acana Regionals Ranchlands Dog – to uniwersalna karma dla zwierząt z dobrej jakości mięsem. Cena za 11,4 kg paczkę kosztuje od 310 złotych w górę. Przykładowy cennik: https://www.ceneo.pl/50016302. W swoim składzie ma 3 rodzaje mięsa: wołowinę argus, jagnięcinę, bizona oraz wieprzowinę. Nie zabrakło ryb (mięso z sandacza). W karmie znajdziemy wyciągi roślinne olej z rdzawca, fasolę, groch i korzeń lucerny.
  • Eden Fish Cuisine – to karma sucha z bogactwem ryb. W składzie produktu znajdziemy aż 80% rybiego mięsa. Pozostałe 20% stanowią warzywa i owoce. Cena za karmę waha się w granicach 350 złotych za 12 kg opakowanie. Przykładowe ceny: https://www.ceneo.pl/73532507.  Karma jest uniwersalna. Szczególnie zalecana dla ras średnich i dużych.
  • Tropidog Premium Adult Medium & Large Lamb & Rice – To najtańsza karma w naszym zestawieniu. Za opakowanie 12kg zapłacisz około 90 złotych. Przykładowe ceny: https://www.ceneo.pl/31568773. Karma jest przeznaczona dla dorosłych psów. W składzie karmy znajdziemy 25% białka surowego. Dodatkowo w składzie nie zabrakło warzyw tj. suszona marchew, kukurydza, groszek, susz z jabłek, ryż czy otręby pszenne.

 

Top 4 karm mokrych dla owczarków niemieckich

  • Wolf of Wilderness Wild Hills – karma mokra z zawartością 66% czystego mięsa wraz z dodatkami. Cena za zestaw 6 puszek o wadze 800 gram waha się w granicach 100 złotych. Przykładowe ceny: https://www.ceneo.pl/Karmy_dla_psow/Rodzaj:Mokre;szukaj-wolf+of+wilderness.htm. Poza mięsem w składzie karmy znajdziemy 0,1% ziół, składników mineralnych wraz z warzywami i owocami. Pośród składników analitycznych w karmie mamy aż 15% białka i tłuszczu ogółem.
  • ZiwiPeak – karma mokra zawartością składników analitycznych m.in. białka 9% i tłuszczu 5,5%. Puszka karmy o zawartości 390 gram kosztuje średnio 18 złotych. Przykładowe ceny: https://www.ceneo.pl/Karmy_i_akcesoria_dla_psow;szukaj-ziwipeak. Karma z kurczakiem posiada czyste mięso wraz z podrobami i kośćmi.
  • Dogz FineFood – mokra karma o zawartości 65% mięsa. Karma występuje w saszetkach lub w puszkach. Za puszkę o wadze 800 gram trzeba będzie zapłacić średnio 20 złotych. Przykładowe ceny: https://www.ceneo.pl/43584847. Stosowanie karmy pozwala na dostarczenie 10% białka i 5% tłuszczu. Pośród tych składników znajdziemy owoce i warzywa: marchew, ziemniaki, jabłka oraz jagody.
  • Alpha Spirit Multiprotein – karma mokra składa się z 85% mięsa z kurczaka, wieprzowiny, wątroby wieprzowej oraz ryb śródziemnomorskich. Pozostałe 15% karmy to rośliny strączkowe, warzywa oraz dodatkowe substancje: wyciąg z Yucca Schidigera, tauryna czy ekstrakt drożdżowy z Sacharomyces cerevisiae. Cena za zestaw o wadze 9,5 kg wynosi 200 złotych. Przykładowe ceny: https://www.ceneo.pl/42393634.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *