5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli pekińczyka

Blog

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli pekińczyka

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli pekińczyka

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli pekińczyka

 

Pekińczyki to psy chętnie wybierane jako zwierzęta towarzyszące – w szczególności przez osoby, które nie przepadają za dużą ilością ruchu. Jest to rasa, która nie wymaga długich spacerów – pieski te, doskonale przystosują się do codzienności w bloku. Pekińczyki najczęściej polecane są osobom starszym. W jakie akcesoria powinien zaopatrzyć się każdy – obecny lub przyszły – właściciel pekińczyka?

1. Szczotka Pet Teezer

Pekińczyki to psy długowłose i wymagają starannej, przemyślanej pielęgnacji. Dobrej jakości szczotka jest niezbędnym zakupem. Szczotkowanie włosa powinno mieć miejsce możliwie jak najczęściej – najlepiej każdego dnia. W okresie linienia poleca się stosowanie szczotki odpowiednio przystosowanej do wyczesywania podszerstka. Model Pet Teezer stworzony przez twórców lubianych, ludzkich szczotek do włosów o nazwie Tangle Teezer, polecany jest do wyczesywania psów długowłosych. Ząbki tej szczotki są różnej długości dzięki czemu pielęgnacja jest bardzo wygodna dla właściciela, a pies nie jest ciągnięty ani szarpany.

Jest to szczotka, która bardzo efektywnie wyczesuje martwe włosy. Pozwala to uniknąć nadmiaru sierści na meblach i ubraniach. Dużym atutem jest to, że można używać tej szczotki do czesania na mokro. Nie zaleca się bowiem czesania suchych włosów pekińczyków-należy je spryskać wodą lub specjalnie do tego celu przeznaczonym, profesjonalnym preparatem. Wyczesanie suchego psa może spowodować powstanie kołtunów, które w późniejszym czasie mogą doprowadzić do konieczności ostrzyżenia psa.

2. Automatyczny dozownik karmy

Pekińczyk to pies o niewielkich gabarytach. Potrzebują więc karmieniach o stałych porach-stosunkowo często. Nie wystarczy wsypanie suchej karmy do miski raz dziennie. Są to pieski należące do ras brachycefalicznych, czasem występuje u nich problem z gryzieniem. Granulki karmy powinny charakteryzować się więc możliwie niewielkimi rozmiarami. Zdarza się, że pekińczyki mają skłonność do tycia.

Automatyczny dozownik karmy to gadżet, który pozwoli na rozwiązanie wszystkich tych powyżej wymienionych problemów. Umożliwia on na regularne podawanie pożywienia nawet jeżeli właściciel jest w pracy. Doskonale sprawdza się też podczas odchudzania zwierzęcia-precyzyjnie odmierza karmę. Nie dopuszcza do sytuacji podania zbyt dużej ilości chrupek.

3. Mata węchowa

Pekińczyki to pieski, które nie potrzebują dużej ilości spacerów. Jednak nie oznacza to, że są leniwą rasą. W ich życiu bardzo ważna jest stymulacja psychiczna. Lubią wysiłek umysłowy i są bardzo inteligentne. Doskonałym przedmiotem, który pozwoli na zaspokojenie tej potrzeby jest mata węchowa. Na początku przygody z tego typu należy wybrać model o najłatwiejszym poziomie – takim, gdzie materiał jest tylko lekko zbity.

Wielu behawiorystów głośno mówi o korzyściach wynikających z regularnego podawania psu posiłków właśnie w takiej macie węchowej. Jest to zajęcie angażujące najważniejszy psi zmysł – czyli węch. Warto wybrać taką matę, która posiada antypoślizgową podstawę, zapobiegającą przesuwaniu się.

4. Automatyczna butelka

Właściciel każdego pekińczyka, obowiązkowo powinien zaopatrzyć się w przenośne poidełko. Jest to rasa, która źle znosi upały. Podczas miesięcy letnich należy zorganizować swój dzień tak, aby pies wychodził na spacery wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Bardzo łatwo bowiem narazić pekińczyka na udar cieplny. Pieski te czasem cierpią na problemy z oddychaniem. Wysiłek stopniowy powinien więc być umiarkowany, a na każdy spacer należy zabierać ze sobą świeżą wodę. Doskonale sprawdzi się butelka Highwave AutoDogMug. Jest to wielofunkcyjny gadżet, a mianowicie miska i butelka w jednym. Po odwróceniu tej butelki woda nie kapie-można bezpiecznie włożyć ją do torebki.

5. Fotelik samochodowy 

Pekińczyki to psy, które przywiązują się do właścicieli i lubią im towarzyszyć. Planując zabierać ze sobą pekińczyka w różne miejsca warto wyposażyć się w fotelik samochodowy. W jego wnętrzu musi być wszyta krótka smycz, dostosowana do rozmiarów pekińczyka. Dużym atutem jest to, że przy użyciu tego typu gadżetu, chroniona jest tapicerka samochodu. Jeśli fotelik będzie miękki i komfortowy, to pies napewno będzie z przyjemnością wybierał się na samochodowe przejażdżki.

 

To także Ci się spodoba:

TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *