5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli Yorka

Blog

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli Yorka

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli Yorka

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli Yorka

Każdy właściciel ukochanego pupila marzy o tym, by pies wiódł zdrowe i pełne radości życie. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które ułatwią opiekę, podniosą komfort i bezpieczeństwo czworonoga.

Yorkshire terrier – charakterystyka rasy

Yorkshire terrier uwodzi swoim jedwabistym i wyjątkowo gładkim włosem w ciemnostalowym kolorze. Ich waga nie przekracza 3,2 kilograma przy 20 cm w kłębie. Mimo, iż rasa ta obciążona jest kilkoma predyspozycjami chorobowymi. Zapadnięciem tchawicy, zwichnięciem rzepki lub wnętrostwem, uważane są za psy długowieczne, dożywające nawet 15 lat.

Yorki to wyjątkowo charakterne maluchy, które nie zawsze wpasowują się w rolę pieska noszonego w torebce. Mają swoje zdanie, lubią chodzić swoimi ścieżkami, odznaczając się przy tym wyjątkowo silnym temperamentem. Yorki znane są ze swej upartości, waleczności i niezależności, co z pewnością odziedziczyły po swych myśliwskich przodkach. Warto pamiętać, iż rasa Yorkshire terrier to psy z wielkim instynktem myśliwskim. Dlatego ważne jest stosowne zabezpieczenie ich, przed ewentualnym wyruszeniem w pogoń za obiektem ich zainteresowania.

5 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli Yorka

1) szelki dla Yorka – wygodne i dobrze dopasowane miękkie szelki zagwarantują bezpieczeństwo pupila. Ich ogromnym atutem jest proste zakładanie, które gwarantują klamry na odcinku szyjnym i piersiowym. Elastyczne dopasowanie do wielkości pieska oraz nieuciskanie na gardziel podczas naprężania smyczy:

2) adresówka dla Yorka – dopełnieniem bezpieczeństwa naszego pieska będzie wyjątkowa adresówka, która będzie zawierać imię pupila oraz numer telefonu do właściciela. Gdyby czworonożny towarzysz niepostrzeżenie się oddalił – szanse na jego odnalezienie są zdecydowanie wyższe:

3) dozownik karmy dla Yorka – właściciel niejednokrotnie musi wyjść do pracy na kilka godzin. W tym czasie, by nie martwić się o pupila, warto zaopatrzyć się w dozownik do karmy, który zadba, by zwierzak nie był głodny podczas naszej nieobecności. Łatwe uzupełnianie i czyszczenia to wyjątkowe zalety tego gadżetu:

4) legowisko dla Yorka – zadba o to, by pupil miał swoje własne miejsce na chwilę odpoczynku i sen. Bardzo miękkie i solidnie wykonane dwustronne legowisko stanowi jednocześnie świetny dodatek, który urozmaica wnętrza, dzięki nowoczesnemu designowi:

5) Zabawki stymulujące intelektualnie Yorka – nasi czworonożni przyjaciele potrzebują nie tylko aktywności fizycznej, ale są również żądni wiedzy i nowych doświadczeń! Zabawki edukacyjne dla psa to świetny sposób na stymulacje funkcji poznawczych pupila. Liczne klapki, pokrywki i stożki chować będą pyszne nagrody dla naszego bystrzaka! Zabawka świetnie urozmaici pieskowi czas, gdy opiekun nie będzie mógł chwilowo być w domu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *