6 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli bernardyna

Blog

6 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli bernardyna

6 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli bernardyna

6 niezbędnych akcesoriów dla właścicieli bernardyna

 

Każdy właściciel bernardyna wie, jak wyjątkowa jest ta rasa. Ogromna inteligencja, energia, oddanie, opanowanie to tylko kilka z wielu cech, którymi można określić te psy. Niewątpliwie jest to również jedna z najbardziej rozpoznawalnych psich ras. Bernardyny są zaliczane do psów gończych. Były wykorzystywane jako psy gospodarskie i stróżujące. Doskonale radzą sobie z dziećmi i innymi zwierzętami dzięki swojemu spokojnemu charakterowi. Te psy są jedną z największych ras, ich muskularna sylwetka może budzić respekt. Decydując się na posiadanie psa tej rasy, warto wiedzieć jak się do tego przygotować. Zapewnienie psu niezbędnych akcesoriów i warunków jest niezbędne do zapewnienia mu szczęścia, zdrowia i spokoju.

Żywienie

Każdy pies musi jeść. Wie o tym każdy, jednak o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniej karmy, czasami zdarza się nie wiedzieć. Bernardyny jako duża rasa potrzebują dobrze zbilansowanej diety, żeby się odpowiednio rozwijać. Mokra karma powinna zawierać przynajmniej 70% mięsa. Lepiej unikać karm ze zbożami, gdyż Bernardyny słabo je trawią. Sucha karma nie powinna posiadać w składzie sztucznych barwników i konserwantów. Dobre jakościowo karmy posiadają odpowiednią dawkę witamin i minerałów. Ważne, żeby stosować się do wskazówek producenta znajdujących się na opakowaniu karmy. Ilość karmy jest zależna od wagi, wieku i aktywności fizycznej konkretnego osobnika. Psy tej rasy uwielbiają jeść. Trzeba uważać, żeby ich nie przekarmić, inaczej spowoduje to u nich nadwagę. Lepiej podawać kilka mniejszych posiłków dziennie. Można stosować system naprzemienny, podając karmę mokrą na zmianę z karmą suchą.

Akcesoria niezbędne dla Bernardyna

Zanim pies rozgości się w nowym domu, należy przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę. Tak samo, jak w przypadku innych ras, tak w przypadku bernardyna konieczny jest zakup różnych niezbędnych akcesoriów. Konieczna jest wiedza, dotycząca tego, co jest potrzebne dla tego olbrzyma.

 1. Miski na wodę i jedzenie 

  źródło: zoo24.pl

  Na rynku jest dostępny duży wybór misek silikonowych, metalowych, aluminiowych. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Miska jest bardzo ważnym elementem wyposażenia. Konieczne jest posiadanie minimum dwóch misek jednej na wodę drugiej na karmę. Dla Bernardyna lepiej sprawdzą się miski na stojaku. Pies nie będzie musiał się mocno pochylać podczas jedzenia, dzięki czemu nie będzie miał problemów z trawieniem.
  Dobrym przykładem jest podwójna miska ceramiczna, którą znajdziesz tutaj.

 2. Smycz, obroża, szelki

  Duga najważniejsza rzecz, która powinna się znaleźć w wyposażeniu Bernardyna. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej obroży i smyczy dla tego psa jest dosyć problematyczne. Zanim nauczą się chodzić na smyczy, Bernardyny mocno ciągną za smycz. Wybierając dla nich odpowiednią smycz, trzeba zwrócić uwagę czy jest wystarczająco mocna i długa.  Obroża powinna być szeroka, aby nie zranić szarpiącego się psa. Lepsze są obroże zapinane na klamry niż na zatrzaski. Dla szczeniaka lepiej wybrać szelki. Obroża i smycz mogą się nie sprawdzić. Głowa szczeniaka jest mniejsza niż obwód kłębu, co będzie skutkowało uwalnianiem się z obroży. Ponadto szczeniak może zrobić sobie krzywdę, szarpiąc za obrożę.

 3. Szczotka   

  Nie można zapomnieć o rozczesywaniu sierści bernardyna. Psy tej rasy mają gęstą sierść z grubym podszerstkiem. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja, aby uniknąć kołtunów. Sierść Bernardynów krótkowłosych wymaga czesania 1-2 razy w tygodniu, długowłose wymagają częstszego czesania. Dobrze sprawdzi się szczotka z długimi metalowymi drucikami — pudlówka. Przyda się również preparat do łatwiejszego rozczesywania sierści.

  Zwróć uwagę na specjalne zgrzebło, które pomoże w rozczesywaniu sierści Twojego Bernardyna.

 4. LegowiskoWłasne miejsce do odpoczynku jest dla psa bardzo ważne. Warto zadbać o nie, zanim pies pojawi się w domu. Legowisko dla Bernardyna musi być odpowiednio duże, aby psu było wygodnie i komfortowo. Warto też zwrócić uwagę czy jest wystarczająco miękkie. Istotne przy wyborze legowiska jest też jego czyszczenie. Lepiej wybrać takie, które będzie można bez problemu prać np. ze zdejmowanym pokrowcem.
 5. Kosmetyki Nie można zapomnieć o pielęgnacji psa. Dobrze się zaopatrzyć w dobry szampon i odżywkę. Spray do rozczesywania przyda się zwłaszcza przy dłuższej sierści. Dobrze mieć coś do przemywania oczu i do higieny uszu psa. Trzeba też zadbać o zęby pupila. Dostępne są specjalne dentystyczne gryzaki dla psów. Sprawdzony Szampon dla bernardyna. 
 6. Zabawki Ostatnie, ale nie mniej ważne dla psa są zabawki. Nie można zapominać, że Bernardyny to duża rasa psów. Zakup małych zabawek grozi połknięciem. Należy dostosować wielkość zabawek do psa tak, żeby nie stwarzały sytuacji niebezpiecznych i zapewniały psu jak najwięcej zabawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *