Buldog francuski – najpotrzebniejsze rzeczy

Blog

Buldog francuski – najpotrzebniejsze rzeczy

buldog francuski

Buldogi francuskie to bardzo popularna rasa psów. Ze względu na swoją specyficzną budowę oraz potrzeby powinny być one traktowane inaczej niż inne psy. Buldogi zostały stworzone na drodze przeróżnych krzyżówek genetycznych, przez co ich anatomia jest niespotykana u innych psów, dlatego wymagają one odpowiednich akcesoriów i innego pożywienia.

Ich ciała są stosunkowo długie w porównaniu do ich głowy, co sprawia, że wyglądają jakby zawsze się uśmiechały, mają duże oczy i mały pysk, co sprawia, że są bardzo urocze! Ich nogi są krótkie w porównaniu do wielkości ciała, więc nie mogą biegać tak szybko jak inne psy, ale mogą skakać naprawdę wysoko!

Przydatne akcesoria dla buldoga francuskiego

Szelki

Być może słyszałeś, że buldogi francuskie są delikatne, i możesz zastanawiać się, jak chodzić ze swoim ukochanym psem bez podrażniania jego szyi.

Odpowiedź jest prosta: szelki!

W wyniku krzyżówek genetycznych, w których skutek powstały buldogi francuskie, zostały one obciążone pewnymi wadami genetycznymi, w tym m.in. tendencją do posiadania problemów z tchawicą. Oznacza to, że wywieranie nacisku na szyję buldoga francuskiego może być bardzo niebezpieczne. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest zastosowanie szelek zamiast obroży.

Rozkładają one nacisk spowodowany przez ciągnięcie na smyczy na klatkę piersiową, dzięki czemu jest to o wiele bezpieczniejsze dla naszych psów i również o wiele bardziej komfortowe dla nich.

Ubranka

Wbrew pozorom, ubranka dla psów nie służą tylko do ozdoby. Buldogi francuskie mają krótką sierść, przez co zimą może im być zimno, zwłaszcza podczas spacerów. Może to powodować przeziębienia, które będą uciążliwe zarówno dla nas, jak i dla naszego pupila. Takie ubranko będzie dla psa dodatkową warstwą ochrony przed zimnem, dzięki czemu nie będzie on tak często chorował.

Musimy jednakże pamiętać, aby nie ubierać psa w zbyt grube ubrania, ponieważ podczas dłuższego spaceru może się on przegrzać, co będzie uciążliwe dla naszego pupila. Najważniejsze jest, aby wybrać wysokiej jakości ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub wełna, aby uniknąć podrażnień lub alergii spowodowanych przez włókna syntetyczne. Dodatkowo ubranko wykonane z wysokiej jakości materiałów wytrzyma znacznie dłużej niż to wykonane z materiałów syntetycznych.

Butelka na wodę

Chcesz zabrać swojego psa ze sobą na dłuższy spacer lub przejażdżkę? W takim razie butelka na wodę jest niezbędnym akcesorium. Musimy pamiętać, że pies to również żywe zwierzę, które potrzebuje wody do życia. Butelka na wodę jest niezbędna podczas dłuższych wyjść z naszym psem. Na rynku dostępne są butelki, które mają już wbudowaną miskę, dzięki czemu nie musimy dodatkowo zabierać ze sobą miski.

Butelka na wodę może być bez problemu napełniona wodą w domu, a następnie zabrana na spacer przez nas. W ten sposób nasz ukochany przyjaciel będzie miał zawsze dostęp do świeżej wody pitnej.

Legowisko

Legowisko dla psa to bardzo ważna rzecz dla psa, w końcu nie może on spać na podłodze. Jeśli kupimy naszemu pupilowi takie legowisko, to z pewnością będzie nam wdzięczny.

Warto wybierać legowiska wysokiej jakości, ponieważ będą nam dłużej służyć, a korzystanie z nich będzie przyjemniejsze dla psa.

Jak jednak sprawdzić, czy dany produkt jest odpowiedni dla naszego pupila? Istnieje kilka kryteriów, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie legowiska:

1) Jakość materiałów – wybieraj tylko te produkty, które są wykonane z ekologicznych materiałów, które nie szkodzą zdrowiu i samopoczuciu psa.

2) Rozmiar – zwróć uwagę na wielkość legowiska, bo jeśli będzie zbyt małe lub duże, to nie zmieści się na swoim miejscu i trzeba będzie ciągle zmieniać jego położenie. Żeby pupil mógł się na nim wygodnie położyć. Za małe legowisko może również spowodować, że nam pies się w nim nie zmieści, lub nie będzie mógł się w nim wygodnie położyć.

 

Jak więc widać, jest kilka gadżetów, które znacznie uprzyjemnią życie zarówno nasze, jak i naszego psa. Z pewnością warto im się przyjrzeć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *