Jak sprawić, aby Twój pies był szczęśliwy? – poradnik dla właścicieli

Blog

Jak sprawić, aby Twój pies był szczęśliwy? – poradnik dla właścicieli

Jak sprawić, aby Twój pies był szczęśliwy?

Jak sprawić, aby Twój pies był szczęśliwy?

 

Stany emocjonalne to nie tylko przypadłość w nas – ludziach. Przypadłość ta dotyczy również naszych pupili. Pieski potrafią odczuwać złość, radość, przygnębienie czy smutek. Wszystkie emocje są dla nich na porządku dziennym. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Myślą, że pieski powinny być ZAWSZE szczęśliwe. Oczywiście tak nie jest. Od tego jakie emocje „targają” naszymi zwierzakami, zależy ich nastrój, który utrzymuje się przez cały dzień. To od Ciebie zależy drogi właścicielu jak pomożesz swojemu przyjacielowi przebrnąć  przez trudniejszy dla niego czas. Co zatem zrobić, aby poprawić jego humor i sprawić, aby dzień stał się lepszy? W tym artykule postaram się przedstawić najważniejsze argumenty!

Jak sprawić psu radość?

Na to pytanie jest wiele odpowiedzi i niekiedy sprzecznych opinii. Jak zatem sprawić psu radość, która będzie trwać trochę dłużej niż 5 minut?

Otóż psy to takie zwierzęta, które potrzebują STAŁEJ równowagi, która powinna być utrzymywana przez cały czas, niezależnie od naszego nastroju czy czasu. Decydując się na psa, musimy zdawać sobie sprawę, że to spory obowiązek. Z czasem  każdy właściciel doskonale odróżni radość psa od kiepskiego humoru. Zadbaj przede wszystkim o podstawowe potrzeby fizyczne i społeczne waszego czworonożnego przyjaciela, pamiętając o:

  • Długiej i wyczerpującej zabawie – psy to uwielbiają! To kluczowy element, dzięki któremu poczują się naprawdę szczęśliwe! Każdego dnia (niezależnie od pory roku/pogody) należy poświęcić swój czas na wspólną zabawę. Psy, które zazwyczaj przebywają w domu same – na pewno będą Ci niezwykle wdzięczne, gdy zadbasz o jego rozrywkę.
  • Zabawkach – są super uzupełnieniem zabaw. Urozmaicaj czas swojemu pieskowi i pozwól się mu wyżyć, gryząc ulubionego miśka bądź gumową piłkę.
  • Smakołykach – każdy pies je uwielbia i jadłby wszystko bez opamiętania! Ulubione jedzonko będzie odpowiednie do nagradzania Waszego pupila za postępy, np w szkoleniu. Możesz wybierać wśród naprawdę wielu smakołyków, jednocześnie wybierając te o przeróżnej konsystencji czy wielkości.
  • Aktywnych spacerach – spacer to nie tylko zaspokojenie potrzeb fizjologicznych Waszych psów ale także stworzenie silnej więzi jaka powinna być między Wami. Warto sprawić, aby codzienny spacer był nie tylko pięciominutowym marszem, ale także wspólna zabawa, chwila relaksu i czas, aby pies mógł się porządnie wybiegać.

Każdy pies powinien mieć ustalone jasne i przejrzyste zasady dotyczące zachowania

Dzięki temu w jego życie nie wkrada się chaos, a codzienna doba zaskakuje go czymś nowym i pozytywnym. Dobre samopoczucie Twojego przyjaciela to także wspólnie spędzony czas i chęć poznawania go na nowo. Pamiętaj, że to właśnie Ty masz wpływ na to, jak on się czuje. Nie zapominaj więc, że pies ma zróżnicowane potrzeby o które należy dbać! To nie tylko krótki spacer, ale także długa zabawa czy obdarowanie go nowym przysmakiem. To wszystko sprawi, że Twój pies będzie na pewno szczęśliwy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *