Najczęstsze dolegliwości owczarków niemieckich

Blog

Najczęstsze dolegliwości owczarków niemieckich

Dolegliwości owczarków niemieckich

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak, czy wiemy, jakie niektóre rasy psów mogą mieć problemy zdrowotne? Warto, jest się z tym zapoznać, zanim weźmiemy konkretną rasę. Owczarki niemieckie to przepiękne rasowe psy, które niestety mogą być obciążone,wadami genetycznymi. Najczęstszymi problemami, z jakimi zmagają się już dorosłe owczarki niemieckie, to  przede wszystkim stawy. Przeważnie są to: staw łokciowy i staw biodrowy. Często także owczarek niemiecki może mieć problemy z rzepką. Gdyż na starość mogą rozluźnić się więzadła, przez co pies może mieć problem z chodzeniem. Innymi dolegliwościami psa tej rasy to także hemofilia typu A, czy hiperurykozuria. Hemofilia jest chorobą, którą recesywne zaburza krzepnięcie krwi. Zwłaszcza samice są nosicielami wadliwego genu, lecz najczęściej chorują samce. Owczarki mogą mieć także dolegliwości z sercem. Wiele owczarków niemieckich może mieć również dolegliwości ze skrętem żołądka. Są to poważne choroby, których należy jak najbardziej unikać.

Jak zapobiec dolegliwością?

Każdy właściciel pragnie tego, by jego pies był zdrowy. Dlatego tak ważne jest, by wspomóc swojego czworonożnego przyjaciela, aby nie musiał cierpieć na starość. Dlatego warto, jest sięgnąć po różne suplementy, które wspomogą naszego psa w dobrym rozwoju stawów. Dobrze jest wybrać te suplementy, które zaleci nam weterynarz. Należy także uważać na każdą zły znak w zachowaniu swojego psa. Gdy zauważymy jakieś zmiany w zachowaniu naszego pupila, to trzeba skonsultować to z weterynarzem. Także, gdy zauważymy, że nasz owczarek niemiecki zaczyna kuśtykać lub ma problemy z chodzeniem, to również należy skonsultować z lekarzem te dolegliwości. Warto też zwracać uwagę na to, jak pies zaczyna mieć drgawki, szczególnie tylnych nóg. Może to oznaczać początki różnych chorób.

Czy dieta może wspomóc zdrowie naszego owczarka niemieckiego?

Dieta owczarka niemieckiego jest bardzo ważna. Gdy wprowadzimy odpowiednią dietę od szczeniaka, to jest nadzieja, że nasz pies będzie zdrowy. Dzięki odpowiednio dobranej diecie do rasy możemy psu zapewnić ochronę od wewnątrz. Chronimy w ten sposób jego mięśnie oraz stawy. Warto też wprowadzić taką dietę, która chroni także jego kości. Należy więc między innymi unikać potraw, które są tłuste. Warto, jest również unikać częstych zmian w diecie owczarka. Dzienną porcję dobrze, jest podzielić na dwa posiłki. Dzięki temu możemy zapobiec skrętu żołądka owczarka niemieckiego.

Owczarki niemieckie to przepiękne psy, które służą jednakowo jako psy policyjne, ale także są niesamowitymi przyjaciółmi rodziny. Dlatego, gdy chcemy, by nasz czworonóg rósł zdrowo, to warto, jest stosować odpowiednią dietę oraz suplementy, które wspomagają jego rozwój. Należy też pamiętać, że każdy pies w tej samej rasie jest inny więc nawet gdybyśmy mieli dwa owczarki niemieckie, to każdy z nich jest różny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *