Najlepsza miska na wodę dla psa – jak ją wybrać?

Blog

Najlepsza miska na wodę dla psa – jak ją wybrać?

Najlepsza miska na wodę dla psa

Najlepsza miska na wodę dla psa

Mogłoby się wydawać, że wybranie miski dla psa, z której ma pić wodę, jest rzeczą prostą i oczywistą. Jednak czy na pewno? Czy każda miska jest taka sama i jest odpowiednia dla każdego psa? W poniższym artykule postaram się przybliżyć tą kwestię i ułatwić wybór miski na wodę dla psa każdemu właścicielowi.

Predyspozycje psa

Każdy pies jest inny i ma swoje własne indywidualne potrzeby. Dlatego akcesoria, których używa powinny być do dostosowane do jego rasy, wielkości, a w przypadku miski na wodę, dodatkowo do ilości wypijanej wody dziennie. Należy też zwrócić uwagę na żywiołowość naszego pupila i jego temperament, gdyż konkretny wybór miski może być tu istotny.

Jak dobrać miskę do indywidualnych potrzeb psa?

Miskę należy dostosować przede wszystkim do wielkości psa.

W ofertach sklepów są dostępne miski w różnych rozmiarach:

 • Miska XS – będzie sprawdzała się dla psa o wielkości do 25 centymetrów, są to rasy takie jak terrier, pekińczyk czy yorkshire;
 • Miska S – idealna dla zwierzaka do 35 centymetrów, czyli takiej rasy jak maltańczyk czy spaniel tybetański;
 • Miska M –dla psów o wielkości do 45 centymetrów. Wskazana dla takich ras jak buldog francuski, beagle, albo mops;
 • Miska L – dobra dla psów o wielkości do 55 centymetrów, na przykład pudla, sznaucera czy charta;
 • Miska XL – wskazana dla dużego pupila, o wielkości do 65 centymetrów. Z tej miski będzie wygodnie pić dalmatyńczykowi czy labradorowi.
 • Miska XXL –to miska dla psa o wielkości powyżej 65 centymetrów, między innymi dla doga argentyńskiego, mastifa tybetańskiego.

Ale to nie jedyne aspekty na jakie powinniśmy zwrócić uwagę.

Na co zwracać uwagę?

Miska dla psa powinna być wygodna dla pupila, ale i dla nas. W wielu ofertach z łatwością odnajdziemy miski ładne ale niefunkcjonalne. Ważna jest łatwość utrzymania miski w czystości, jej trwałość i bezpieczeństwo. Mam tu na myśli trudność w jej pogryzieniu przez psa, dzięki czemu naszego pupila ominie niemiłe spotkanie z weterynarzem. Ponadto, dla komfortu naszego zwierzęcia dobrze by miska była odpowiednio ciężka, tak by nie przewracała się w trakcie picia.

Rodzaje misek

 • Miska ceramiczna – jest to najlepszy wybór dla małych psów. Ceramiczne naczynie nie powoduje uczuleń przez co może z niego korzystać psi alergik, jest w rozmaitych kształtach i kolorach. Taka miska jest dość ciężka więc nie będzie się przesuwać,a tym samym picie z naczynie będzie ułatwione. Ze względu na jej gładką powierzchnię łatwo utrzymać ją w czystości. Wadą tego typu naczynia jest cena i łatwość stłuczenia.LINK
 • Miska metalowa – jest to najtrwalszy model. Jest odporna na stłuczenia, czy pogryzienia przez psa. Łatwo można ją umyć, czy zdezynfekować. Bardzo często wyposażona jest w gumowe podkładki, które udaremniają ślizganie. Ich wadą może być jednolity styl i kolor.LINK
 • Miska plastikowa – jest najtańsza, dostępna w wielu kolorach i kształtach. Takie miski się nie tłuką, jednak są podatne na zarysowania, a co za tym idzie na rozwój bakterii. Trudno utrzymać je w czystości, a ich główną wadą jest lekkość przez co pies może bez trudu wylać jej zawartość. Ponadto, taka miska może być z łatwością pogryziona przez psa co spowoduje konieczność kupienia nowej.

  LINK

 • Miska silikonowa – jest lekka, wygodna. Można ją dostać w wielu kolorach i kształtach. Sprawdzi się jako miska turystyczna, ponieważ można ją składać i rozkładać. Jest łatwa w czyszczeniu i odporna na zarysowania. Silikon nie jest podatny na powstawanie bakterii. Jej wadą jest łatwość przesuwania się po podłożu i możliwość pogryzienia przez psa. Cena takiej miski również jest stosunkowo duża.

  LINK

Na rynku jest wiele różnych akcesoriów dla psów, między innymi jest ogromny wybór misek dla zwierząt. W naszym wyborze najważniejsze by kierować się potrzebami naszego pupila, ale nie zapominać o sobie. O wiele łatwiej i przyjemniej będzie gdy miska używana przez naszego psa będzie łatwa w użytkowaniu i umyciu. Gdy my będziemy zadowoleni, nasze psy również to odczują.

To także Ci się spodoba:

TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *