Najlepsze karmy mokre dla Twojego jamnika – top 5 karm mokrych

Blog

Najlepsze karmy mokre dla Twojego jamnika – top 5 karm mokrych

Jamniki należą do ras myśliwskich. Dawniej towarzyszyły swoim właścicielom w czasie polowań. Posiadają charakterystyczną budowę ciała, czyli długi tułów osadzony na krótkich łapach. Taka postura pomagała im zwinnie wślizgiwać się do nor małych ssaków. Dzisiaj jamniki pełnią funkcję zwierząt towarzyszących. Jednak ich potrzeby żywieniowe nie uległy zmianie. To psy wymagające zbilansowanej diety, gdyż mają skłonności do tycia. Są uznawane za smakoszy. Zadaniem opiekuna jest utrzymać jego pupila w dobrym zdrowiu i formie, a w tym pomogą pełnoporcjowe mokre karmy.

Jaką karmę mokrą wybrać dla jamnika?

Tak naprawdę żywienie jamnika nie odbiega znacząco od żywienia psów innych ras. Dobrze dobrana karma musi dostarczyć psu wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i proporcjach. Jeśli mokra karma stanowi podstawę jamniczej diety, warto wybierać karmy pełnoporcjowe. Co oznacza ten termin? To, że w karmie znajdują się wszystkie konieczne składniki, które zapewnią psu prawidłowy rozwój.

W związku z tym, że psy są mięsożercami, białko zawarte w karmie powinno pochodzić z mięsa i podrobów. Karmy wysokiej jakości charakteryzują się tym, że ich skład jest szczegółowo opisany. Rodzaj mięsa i podrobów jest jasno określony i podana jest procentowa zawartość każdego z mięsnych składników.

Warto unikać karm zawierających zboża. Niektórzy producenci używają zbóż jako wypełniaczy karmy. To ciężkostrawne dla psa składniki. Rolę wypełniacza może skutecznie pełnić, na przykład, dynia. To sycące i zdrowe warzywo, które pies doskonale przyswoi.

Top 5 karm mokrych dla jamnika

Gdy opiekun pozna tajniki wyboru wysokiej jakości karmy, może skupić się na poszukiwaniu konkretnej marki, która spełni oczekiwania psa. Nawet najlepsza jakościowo karma może stać się bezużyteczna, jeśli pies będzie obchodził miskę szerokim łukiem. Dlatego bardzo istotny jest też smak produktu.

Rocco Classic

Rocco Classic to jedna z najlepszych dostępnych na rynku mokrych karm. To niemiecka, pełnoporcjowa karma mokra, która zawiera wyłącznie mięso i podroby. Skład jest jasno opisany. Nie ma w sobie sztucznych barwników ani konserwantów. Jest dostępna w 9 smakach. Co więcej, producent stworzył specjalne linie karm dedykowane szczeniętom, seniorom oraz psom o specjalnych potrzebach żywieniowych. Dzięki temu karma może być stosowana u psów zarówno zdrowych i w sile wieku, jak i z problemami zdrowotnymi. Karma zawiera w sobie 47 procent białka, 25 procent tłuszczu oraz 19 procent węglowodanów.

Schesir

Shesir to pełnoporcjowa mokra karma dla psów produkowana we Włoszech. Nie zawiera polepszaczy smaku, konserwantów ani barwników. Karma dostępna jest w czternastu różnych smakach. W swoim składzie zawiera mięso, podroby oraz warzywa. Rodzaj mięsa wykorzystanego do produkcji karmy jest szczegółowo opisany na etykiecie. W karmie znajduje się 59 procent białka, 12 procent tłuszczu oraz 18 procent węglowodanów.

Belcando

Belcando to kolejna marka pełnoporcjowej karmy, która pochodzi z Niemiec. Producent jasno określa, że skład karmy odpowiada szczególnym i specyficznym potrzebom żywieniowym psów. Dostępne linie karm są dostosowane do wieku i rozmiaru pupila. Karma Belcando występuje w sześciu różnych smakach. Zawiera w sobie 50 procent białka, 25 procent tłuszczu oraz 16 procent węglowodanów. Skład karmy określany jest jako ponadprzeciętny. Zawiera w sobie mięso, podroby oraz warzywa. Każdy rodzaj mięsa jest dokładnie określony. Próżno szukać w karmie ulepszaczy smaków i konserwantów.

Animonda GranCarno

Animonda GranCarno to karma produkowana w Niemczech. Tak jak jej poprzedniczki, ona również wyróżnia się składem. Posiada wysoką zawartość mięsa i jego podrobów, zaś nie zawiera żadnych zbóż, soi ani konserwantów. Występuje w 23 wariantach smakowych. Zawiera w sobie 45 procent białka, 34 procent tłuszczu oraz 12 procent węglowodanów. GranCarno to karmy pełnoporcjowe, które w 100 procentach spełniają potrzeby żywieniowe psa.

Dolina Noteci Premium

Dolina Noteci to karma pełnoporcjowa wysokiej jakości produkowana w Polsce. To zbilansowany i pełnowartościowy pokarm dla psów opracowany zgodnie z najnowszymi trendami i normami żywieniowymi. Jest dostępna w 31 różnych smakach. Zawiera w sobie 42 procent białka, 30 procent tłuszczu oraz 17 procent węglowodanów. Karma produkowana jest z wysokiej jakości mięs i podrobów, które są jasno określone w jej składzie. Posiada w składzie warzywa oraz niewielką ilość lekkostrawnego ryżu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *