Najlepsze obroże przeciw kleszczom

Blog

Najlepsze obroże przeciw kleszczom

Najlepsze obroże przeciw kleszczom

Najlepsze obroże przeciw kleszczom

 

Ochrona psów przed kleszczami ma ogromne znaczenie, gdyż bardzo często są one nosicielami wielu poważnych chorób. Czworonogi są szczególnie narażone na ukąszenie kleszczy, gdyż bytują one w trawie oraz zaroślach, czyli miejscach, w których najczęściej spacerują psy. Owady te szukają odpowiedniego miejsca na ciele zwierzęcia, aby rozpocząć na nim żerowanie. Ze względu na gęstą sierść jego dostrzeżenie jest bardzo trudne. Kleszcze wraz ze śliną i wymiocinami mogą wprowadzać o organizmu psa groźne drobnoustroje wywołujące poważne choroby, które mogą zagrażać życiu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby uchronić je, przed takim zagrożeniem jest stosowanie obroży przeciw kleszczowych.

 

Jaką obrożę przeciw kleszczom wybrać dla małych psów?

źródło: vetlandia.pl

Małe psy oraz szczeniaki potrzebują ochrony dopasowanej właściwie do swojego wieku i gabarytów. Produktami, które są zdecydowanie warte uwagi to;

  • Bayer Foresto Obroża dla Psa Poniżej 8 kg –  to bezzapachowa obroża w szarym kolorze od długości 38 cm. Chroni psy małych ras i szczeniaki nie tylko przed kleszczami, ale także przed pchłami, wszami i wszołami. Zapewnia skuteczną ochronę przez okres 7-8 miesięcy. Jest to produkt wodoodporny, dzięki czemu nie straci swoich właściwości po kontakcie z wodą. Jej atutem jest także to, że można przyciąć ją na dowolną długość, dzięki czemu można dopasować jej wielkość do nawet bardzo małego psa.
  • Bayer Kiltix Obroża Przeciw Pasożytom Dla Małych Psów  – to kolejny świetny model skutecznie chroniący przed kleszczami psy małych ras. Długość obroży to 38 cm, ale w łatwy sposób można przyciąć ją na odpowiednią długość. Idealnie sprawdzi się w przypadku psów ważących maksymalnie 10 kg. Środkiem czynnym, który chroni przed tymi pajęczakami oraz pchłami jest propoksur oraz flumetryna. Okres działania wynosi około 6 miesięcy.
  • Sabunol obroża ozdobna przeciw pchłom – to nowoczesna i wygodna w użyciu obroża. Nasączona jest trzema składnikami, takimi jak permetryny, imidachloprydu i geraniolu, które zapewniają właściwe działanie przez 3 miesiące. Obroża zwalcza pchły i kleszcze przez 90 dni, a zaczyna działać już po 48 godzinach od jej założenia.

Najlepsze obroże przeciw kleszczom dla większych ras

Psy o większych gabarytach potrzebują nieco większej ilości aktywnych składników, aby były one w stanie uchronić całe ich ciało przed kleszczami i innymi pasożytami. Modelami, które warto wziąć pod uwagę to przede wszystkim:

  • Bayer Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów powyżej 8kg – jest to obroża o długości 70 cm, którą można dopasować do szerokości szyi pupila. Jest bardzo wygodna w noszeniu i nie sprawia żadnego dyskomfortu. Działa około 7-8 miesięcy, a zaczyna ochronę pupila już po 2 dniach od założenia. Wykorzystywana jest pomocniczo w leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry. Jest to obroża bezzapachowa, dzięki czemu nie przeszkadza w żaden sposób czwworonogowi.
  • Kitlix obroża dla większych psów – obroża o długości 70 cm zawiera 4,5 g propoksuru oraz 1,013 g flumetryny. Uwalniają się one stopniowo i doskonale chronią skórę zwierzęcia podczas spacerów. Substancje czynne w niej zawarte działają przez okres 7 miesięcy. Wchłaniają się w skórę w minimalnym stopniu, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla psa. Posiada właściwości wodoodporne, co sprawia, że może być noszona na szyi czworonoga przez cały czas bez obaw o to, że przestanie działać. Chroni nie tylko przed kleszczami, ale również pchłami z gatunku Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis atakujących głównie psy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *