Najlepsze rasy psów dla dziecka

Blog

Najlepsze rasy psów dla dziecka

Najlepsze rasy psów dla dziecka

Z pewnością każdy rodzic, który chce mieć psa w domu zadał sobie takie pytanie choć raz. Psy to wierni przyjaciele ludzi, jednak decyzja o adopcji musi być jak najbardziej przemyślana, ponieważ zwierzę to nie zabawka i wymaga opieki. A jakie wartości może wprowadzić do życia dziecka? Przede wszystkim dziecko uczy się odpowiedzialności oraz rozwija swoją opiekuńczość. Zwierzę może zostać jego najlepszym przyjacielem i „pomagać” mu na swój własny sposób w trudnych momentach. Dziecko uczy się również obowiązkowości- obowiązki powinny być dobierane do wieku dziecka. Opieka nad zwierzęciem uczy szacunku do innych- pokazuje dziecku, że pies to żywa istota, która również ma uczucia oraz należy o nią dbać. W momencie wyboru psa dla swojego dziecka musimy zwrócić uwagę na jego charakter- rasa powinna być przyjacielska i cierpliwa, co najważniejsze nie przejawiająca agresji i chętna do zabawy. Przy wyborze psa oprócz jego charakteru ważną rolę pełni wielkość.

Jakie cechy powinien mieć pies dla dziecka?

Ważną rolę odgrywają cechy i zachowania jakimi przejawia się zwierzę. Pies powinien mieć w sobie wewnętrzny spokój, a co za tym idzie nie reagować zbyt impulsywnie- również na innych ludzi. Cierpliwość oraz żywiołowość przy zabawie z dzieckiem jest tak samo przydatną cechą wraz z dość wysokim progiem wytrzymałości. Pod uwagę powinny być brane również rasy, które cechują się wysoką inteligencją, przyjazną naturą, a przede wszystkim miłością do dzieci.

Jakie są najlepsze rasy psów dla dzieci?

  • Pudel– psy tej rasy uwielbiają spędzać czas na dworze, a co za tym idzie uwielbiają się bawić. Są bardzo inteligentne, eleganckie oraz opiekuńcze. Nie posiadają sierści tylko włosy, więc są to idealne zwierzęta również dla alergików.
  • Golden Retriever– ta rasa potrzebuje dużo ruchu i lubi spędzać aktywnie swój czas, nieważne czy w domu czy poza nim. Poza tym psy mocno przywiązują się do swoich właścicieli i stale próbują utrzymywać z nimi jak najbliższy kontakt. Rasa nie jest agresywna, cechuje się łagodnością oraz toleruje inne zwierzęta.j Jest idealna dla dzieci, ale też dorosłych czy osób niepełnosprawnych.
  • Buldog francuski– jest to bardzo cierpliwa rasa uwielbiająca się bawić. Nie przejawia agresji, wręcz przeciwnie- zwierzę jest przyjacielskie i oddane swoim właścicielom. Buldogi są wesołe i wytrzymałe, a dziecko z pewnością nie będzie nudzić się w ich towarzystwie. Dzięki swojej czułości będą wspierały dziecko, kiedy wyczują, że dzieje się coś złego.
  • Beagle– pies szybko się uczy, jest bardzo inteligentny. Lubi spędzać czas w towarzystwie innych- zarówno zwierząt, jak i ludzi. Długie spacery nie sprawiają mu żadnych problemów, jest to pies bardzo aktywny i ruchliwy. W jego wychowaniu należy pamiętać o konsekwencjach, ponieważ potrafi być uparty i może psocić.
  • Owczarek szkocki długowłosy– rasa jest bardzo lojalna, co do swoich właścicieli, w większości przypadków nie sprawia im też żadnych problemów. Uczy się szybko, uwielbia zabawy, ale woli spędzać czas w większej przestrzeni, więc mieszkanie w bloku nie będzie odpowiednie dla tego psa.
  • Shih tzu– rasa rośnie do niewielkich rozmiarów. Psy kochają zabawy, nie zawsze tolerują inne zwierzęta, ale są bardzo cierpliwe. Czasami mogą odczuwać strach, który jest wywołany otoczeniem, reagują na to szczekając. Oczekują od właścicieli jak najwyższego poczucia bezpieczeństwa. Lubią częste spacery, jednak w ciągu dnia spędzają trochę czasu śpiąc. Nie potrzebują dużo przestrzeni, więc nawet jeśli ktoś mieszka w bloku adopcja psa tej rasy jak najbardziej wchodzi w grę.
  • Samojed– rasa odczuwa dużą potrzebę ruchu- uwielbia spędzać czas z dziećmi i towarzyszyć im w zabawach. Jest to zwierzę bardzo uczuciowe i towarzyskie. Nie wykazuje agresywnego zachowania, ale potrafi być niesforny i nie zawsze chce się podporządkowywać. Jego wychowanie wymaga cierpliwości.
  • Berneński pies pasterski– jest to zwierzę ciche, cierpliwe oraz opanowane. Chętnie uczy się nowych rzeczy, lubi długie spacery oraz zabawy i potrzebuje dużo ruchu. Pies berneński idealnie nadaje się do rodzin z dziećmi.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *