Najlepsze szczoteczki do zębów dla psa

Blog

Najlepsze szczoteczki do zębów dla psa

Szczoteczki do zębów dla psa

Szczoteczki do zębów dla psa

Każdy z nas doskonale wie, że obecnie przykładamy ogromną wagę do tego, jak dbamy o higienę naszej jamy ustnej. Zdrowe i śnieżnobiałe zęby są bowiem dla każdego z nas wyznacznikiem dobrej kondycji i są naszym atrybutem. Właściciele czworonogów nie powinni jednak zapominać o tym, że ich pupile również muszą odznaczać się pięknym uzębieniem. Dbanie o psie zęby jest obowiązkiem ich opiekunów i oczywiście niezwykle ważnym aspektem w codziennej pielęgnacji. Przydadzą się oczywiście odpowiednie pasty do zębów, jednak to szczoteczki spełniają najważniejszą rolę. Jakie są więc najlepsze i rekomendowane modele szczoteczek dla zębów dla czworonogów?

Dlaczego szczotkowanie zębów pupila jest tak istotne?

Wiele osób dba o swoje zęby w należyty sposób. Okazuje się, że pupil wymaga dokładnie tego samego. Warto sobie uświadomić, że pysk psa, wraz z jego pełnym uzębieniem często jest dla pupila tym samy, czym są dla nas nasze dłonie. Pisaki korzystają z zębów, by przenosić różnorodne przedmioty, by smakować, poznawać i rozgryzać pokarm. Oczywiście zadbane zęby, są również wyznacznikiem dobrego zdrowia pupila. To właśnie na zębach zaczynają się wszelakie choroby, które finalnie doprowadzają do tego, że ogólny stan zdrowia i kondycja psa się znacznie pogarsza. Co więcej, ubytek nawet jednego, psiego zęba znacznie utrudnia czworonogom gryzienie i mielenie pokarmu, przez co może on całkowicie stracić apetyt. Jaki więc widać, psiaki muszą mieć zęby zadbane, a to z kolei jest obowiązkiem ich właścicieli.

TOP6 Najlepszych szczoteczek do zębów dla psa

Szczoteczki do zębów są niezbędnym i nieodłącznym gadżetem do pielęgnacji psiego uzębienia. Na rynku obecnie można znaleźć ich wiele modeli. Jednak które są najlepsze z nich? Otóż:

  1. Trixie Dental Care-  ten model to tak naprawdę nie tylko szczoteczka do zębów, ale także cały, profesjonalny zestaw, który pomoże zadbać o siekacze pupila. Właściciel czworonoga znajdzie w nim jedną szczoteczkę z dwoma wymiennymi nakładkami. Pierwsza z nich, z nieco większą główką pozwoli idealnie oczyścić powierzchnię zębów pupila, zaś druga idealnie oczyści przestrzenie międzyzębowe. Taka szczoteczka wraz z odpowiednio dobraną pastą pomoże idealnie zadbać o zęby pupila.
  2. Szczotka do zębów dla psa Nunbel– to kolejny, niezwykle profesjonalny zestaw do czyszczenia zębów składający się z pasty oraz szczoteczki. Szczoteczka do zębów dla psa Nunbel cechuje się dość długą rączką, co zdecydowania ułatwia właścicielom manewrowanie nią w psim pyszczku. Co więcej szczoteczka oczywiście posiada dwie wymienne nakładki, by jeszcze skuteczniej umożliwić dbanie o zęby pupila.
  3. Szczoteczka do zębów dla psa na palec- kolejną szczoteczką do zębów, na którą z całą pewnością warto zwrócić większą uwagę, jest szczoteczka na palec. Z pewnością daje ona właścicielowi większe „wyczucie” podczas szczotkowania zębów pupila. Można wygodnie założyć ją na palec wskazujący i zająć się pielęgnacją psich zębów. Taka szczoteczka jest wygodna, a także niezwykle efektywna.
  4. Szczoteczka do zębów dla psa Francodex– kolejnym rodzajem szczoteczki do zębów dla psa, na którą warto zwrócić uwagę, jest model od Francodex. To solidna szczoteczka z jedną wymienną nakładką. Pozwoli ona na dokładne wyszorowanie zębów pupila, a także zadbanie o pełną higienę psiej jamy ustnej.
  5. Szczoteczka do zębów dla psa Petosan– szczoteczka do zębów dla pupila od Petosan cechuje się wyjątkowo długim włosiem. Dzięki temu idealnie można z jej pomocą zadbać o to, by nasz pupil zawsze cieszył się śnieżnobiałym i zdrowym uśmiechem. Zawiera ona w zestawie jedną, wymienną nakładkę, a co za tym idzie, przyda się ona również do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. To właśnie tam zwykle zbiera się najwięcej bakterii.
  6. Szczoteczka do zębów dla psa Trio-Pet- to szczoteczka wielofunkcyjna, a także wyposażona w niezwykle ergonomiczną rączkę. Ma ona niezwykle szeroką powierzchnię, więc czyszczenie psich zębów nie będzie problemem. Dodatkowo ergonomiczna rączka będzie ułatwiała pracę właścicielom i nie będzie wyślizgiwać się z dłoni.

 

To także Ci się spodoba:

TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *