Najlepsze zabawki dla psa. Co wybrać?

Blog

Najlepsze zabawki dla psa. Co wybrać?

Najlepsze zabawki dla psa

Najlepsze zabawki dla psa

 

Każdemu z nas zależy, by nasze psiaki były szczęśliwe i zdrowe. Musimy zadbać o to, by nasze pupile miały zapewnione jak najlepsze warunki. Pełna miska i długie spacery to podstawa, jednak to nie wystarczy. Zwierzaki potrzebują również stymulacji umysłowej i rozrywki, dlatego ważne jest, by wybrać dla nich zabawki, które są w stanie to zapewnić.

Piłeczka? Psiaki kochają piłeczki!

Większość właścicieli psów doskonale wie, że niektóre psy mogą aportować w nieskończoność. Dobrze jednak by piłka nie była tylko przedmiotem zabawy z właścicielem. Jedną z ciekawszych opcji są zabawki dbające dodatkowo o zdrowie psiaków. Świetnym wyborem będzie piłka wykonana z naturalnego kauczuku, która pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym – dzięki specjalnym rowkom psiak czyści zęby w trakcie zabawy, co zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Delikatny smak mięty sprawia, że oddech psa jest o wiele świeższy. Piłeczka ta jest bardzo wytrzymała i na pewno zapewni długie godziny świetnej zabawy. Zabawka jest dostępna w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu wybierzemy piłkę odpowiednią dla naszego pupila.

Sprawdź tutaj

Pluszowy przyjaciel dla najlepszego przyjaciela

Nie oszukujmy się – żaden psiak nie przejdzie obojętnie obok pluszowej zabawki. Niektóre z nich przywiązują się do swoich zabawek, bawią się nimi, śpią w nie wtulone i nie opuszczają ich na krok. Inne wolą je aportować, bawić się w przeciąganie, czy po prostu je podgryzać i – najczęściej – niszczyć. Dlatego warto wybrać zabawkę, która będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również wytrzymała. Dobrą opcją są też pluszaki wykonane z różnorodnych materiałów. Im więcej ciekawych faktur, tym większe zainteresowanie psiaka.


Sprawdź tutaj

Dla rozruszania szarych komórek

Wszyscy potrzebujemy czasu dla siebie. Niestety niektóre psiaki bardzo ciężko jest skłonić do zabawy samemu. Przecież najfajniej jest aportować, albo przeciągać linę z ukochanym pańciem. Ważne jest jednak, by pies potrafił spędzać czas sam nie tylko wtedy, gdy właściciele są poza domem. Dobrą opcją są zabawki typu kong. Gryzaki te zrobione są z twardej gumy i bardzo trudno je zniszczyć. Zabawkę można napełnić karmą lub psimi smakołykami – nasz pupil musi się nieco pomęczyć, by móc je zjeść. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach, dlatego wybranie odpowiedniej zabawki nie będzie trudne – bez względu na to czy nasz piesek to chihuahua czy rottweiller.

S

Sprawdź tutaj
Wytrzymałość przede wszystkim

Na pewno zdarzyło ci się kiedyś poznać takiego psiaka. Piłeczki są rozgryzane, pluszaki rwane na części, a wszystko co wpadnie w zęby – niszczone z prędkością światła. Kupienie zabawki dla małego niszczyciela to naprawdę trudna sprawa. Dobrze by pies miał się czym bawić, ale szkoda wydawać pieniądze na coś, co za chwile będzie w strzępach. Jedną z opcji są zabawki z mocnego, dobrego jakościowo sznura. Gryzaki wykonane z poliestru lub bawełny są o wiele bardziej wytrzymałe od standardowych zabawek, a co najważniejsze – są relatywnie niedrogie. Psiaki lubiące bawić się w przeciąganie, czy te, które spędzają długie godziny na podgryzaniu zabawek będą zachwycone.

Pamiętajmy o tym, że każdy psiak jest inny i ma inne potrzeby. Warto jednak zasugerować się przykładami podanymi powyżej i zastanowić się, jaka zabawka będzie najodpowiedniejsza dla naszego pupila.

Sprawdź tutaj

 

To także Ci się spodoba:

TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *