Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

Blog

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

Najpotrzebniejsze rzeczy dla jamnika

Posiadanie w domu pupila to z pewnością jeden z największych przywilejów. Nie da się bowiem ukryć, że każdy właściciel świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że stwierdzenie: „pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” jest jak najbardziej zasadne. Dlaczego? Otóż psy niezwykle silnie przywiązują się do swoich właścicieli i pozostają im wierni i lojalni przez dokładnie całe życie. Do psów można mówić, powierzyć im swoje sekrety, a czworonogi, chociaż nie odpowiedzą nam ludzkim głosem, to z pewnością chętnie nas wysłuchają i sprawią, że poczujemy się po prostu lepiej.

Warto jednak zauważyć, że psy są od nas całkowicie zależne, więc to my musimy otoczyć je odpowiednią opieką i zapewnić im wszystko, co niezbędne, do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Wydawać by się mogło, że największe problemy z aktywizacją swoich pupili mają właściciele jamników. Psiaki te są wyjątkowo urokliwe, a jednocześnie dość leniwe. Wobec tego, jakie jest TOP5 gadżetów, które powinien posiadać każdy właściciel jamnika?

Dlaczego gadżety dla jamnika są właścicielowi potrzebne?

Jamniki to bez wątpienia pieski o wyjątkowym uroku. Ich krótkie łapki i długi tułów sprawiają, że są one wyjątkowo wdzięczne i jednocześnie potrafią przysporzyć właścicielom wiele radości. Niemniej jednak warto zauważyć, że pieski te- choć są wyjątkowo rezolutne i kochają ludzi- to jednak mimo wszystko są dość leniwe. Brak aktywności fizycznej w życiu jamnika może doprowadzić do pojawienia się problemów zdrowotnych wraz z upływem czasu. Wynika to przede wszystkim z anatomii tej rasy psów.

Mają one krótkie łapki i wyjątkowo długi i często także korpulentny tułów. Wszystko to sprawia, że stawy jamników są wyjątkowo obciążone, a bez odpowiedniej dawki ruchu, u jamniczego seniora mogą one po prostu odmówić posłuszeństwa. Dodatkowo jamniki mają tendencje do otyłości, co sprawia, że ich mięsnie stają się wiotkie i pojawiają się problemy z kręgosłupem. Właśnie dlatego właściciele powinni odpowiednio zadbać o to, by psiaki miały zapewnioną odpowiednią porcję ruchu, mimo tego, iż na początku mogą one nie być z tego powodu zbytnio zadowolone.

TOP5 gadżetów dla właścicieli jamnika

Właściciele jamnika muszą pamiętać o tym, że ze względu na anatomię swoich pupili, nie mogą oni serwować im absolutnie każdego rodzaju aktywności fizycznej. Psiaki te dość szybko się zmęczą i zaczną być zdemotywowane do każdego ruchu. Z tego powodu tak ważne staje się odpowiednie dobranie gadżetów, które skutecznie zaktywizują jamnika i zachęcą go do dalszych ćwiczeń. Których TOP5-ciu gadżetów nie może więc zabraknąć w życiu jamnika? Otóż:

  1. Szarpak Rauki Devka- szarpak wydaje się być tym gadżetem, który został stworzony właśnie z myślą o jamnikach. Dlaczego? Otóż jamniki to psy silne i korpulentne, choć ich budowa może sugerować, że jest całkiem inaczej. Dodatkowo posiadają one silne instynkty, więc zabawa z szarpakiem będzie dla nich idealnym treningiem. Jamniki będą mogły dać popis swojej siły, a jednocześnie zapewnić stawom odpowiednią ilość ruchu.
  2. Flango mata antystresowa–  mata antystresowa, choć ma za zadanie odprężyć i uspokoić jamnika, to jednak będzie dla niego wyjątkowo dobrym treningiem. W takiej macie można bowiem ukryć smakołyki, a jamnik będzie musiał się wysilić, żeby je znaleźć. Potrenuje więc on nie tylko swoje stawy i mięśnie, ale także i zmysły.
  3. Frisbee Nobby Rubber- frisbee to zabawka, która skradnie serca każdego psa, a już tym bardziej jamnika. Taki trening dostarczy psiakowi możliwości do wybiegania się, a co najważniejsze, pomoże mu rozruszać mięśnie i dobrze się bawić. Taka zabawa z frisbee jest również świetnym sposobem na to, by zacieśnić relacje psa z właścicielem.
  4. Trixie piłka na smakołyki- jamniki są łasuchami jakich mało! Jednocześnie o nadwagę u nich nie jest trudno. Jeśli więc chcemy, by nasze psiaki mogły cieszyć się smakołykami, a jednocześnie, by mogły one nieco więcej potrenować, to taka kulka na smakołyki będzie dla nich fantastycznym gadżetem.
  5. Zoulx gumowy gryzak- gryzak jest idealnym kompanem zabaw jamnika. Psiak może nie tylko zadbać o swoje ząbki, ale także nieco potrenować swoje mięśnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *