Pies czy suka? Jak wybrać szczeniaka? 

Blog

 Pies czy suka? Jak wybrać szczeniaka? 

 Pies czy suka?

 Pies czy suka?

 

to przyjaciel człowieka. Warto jednak zastanowić się nad wyborem płci tego czworonoga.

Płeć u psów ma znaczenie?

Gdy myślimy o przygarnięciu szczeniaka pod swój dach, to musimy się zastanowić nad jego płcią. Pies i suka mają różne charaktery oraz różne momenty w okresie swojego dojrzewania. Trzeba wziąć pod uwagę wszelkie aspekty, a nie kierować się tylko wyglądem. Warto także pamiętać, że wszystkie małe pieski są słodkie. Jednak tutaj kluczową rolę ma także charakter psa, który może się różnić  w zależności od płci. Z reguły przyjęło się, że suczki są spokojniejsze i wierniejsze. Nie oddalają się od swoich właścicieli. Psy natomiast muszą się wyszaleć, lubią wychodzić na spacery poza ogrodzenie. Ciągnie ich do zwiedzania okolicy, jak i również przysłowiowo na panny. Warto też dodać, że psy mogą posikiwać nasze drzewa oraz różne rzeczy, które mijają po drodze. Suczki natomiast są w tej sprawie dużo subtelniejsze. Jednak, gdy weźmiemy szczeniaka – dziewczynkę, to musimy się także liczyć z jej cieczkami, co może być problemem dla niejednych właścicieli. Dlatego trzeba w tym przypadku również rozważyć ewentualną sterylizację. U psów również zalecana jest kastracja, szczególnie gdy rozpiera go energia i właściciele nie potrafią go ujarzmić. Jednak kastracja ma także znaczenie zdrowotne dla psa.

Ścisła reguła wyboru płci nie istnieje?

Warto pamiętać, że wszystkie powyższe rady są naznaczone tylko po to, by wiedzieć, jakie są różnice między płciami tych czworonogów. Jednak ostateczny wybór płci powinien być przemyślany przez całą rodzinę. Niezależnie jednak od tego, jaką płeć wybierzemy musimy się liczyć, z tym, że trzeba psu, czy suce poświęcać wiele uwagi zwłaszcza na początku, gdy dopiero zaczyna się uczyć różnego zachowania. Dzięki temu obojętnie od płci będziemy mieć wiernego przyjaciela na długie lata życia.

Płeć a rasa ma znaczenie?

Duże znaczenie w wyborze psa oprócz samej płci jest również to, na jaką rasę się zdecydujemy. Trzeba pamiętać, że każda rasa czworonoga jest inna. Jedne rasy są spokojne i nadają się idealnie do rodzin z dziećmi. Inne zaś rasy są ciężkie do wychowania, by mogły przebywać z dziećmi. Niektóre rasy psów mogą świetnie pilnować podwórka, a inne są to typowo kanapowe psy. Obojętnie jednak  od tego, na jaką rasę i płeć się zdecydujemy, to musimy wcześniej dużo wiedzieć o danej rasie czworonoga. Zaoszczędzi to nam kłopotów na przyszłość związanych ze szczeniakiem, który jest ciekawy i poznaje świat. Warto też dodać, że są takie rasy psów, które są bardziej hałaśliwe i mniej. Trzeba mieć to na względzie, szczególnie gdy chcemy mieć psa w bloku.

Pies to wierny towarzysz człowieka obojętnie od tego, jaką ma płeć.  To tylko od nas tak naprawdę zależy, jaki będzie miał charakter nasz pies lub suka. Musimy czworonogowi szczególnie od najmłodszych czasów poświęcać dużo uwagi i włożyć sporo pracy. Dzięki temu będziemy mieć w domu kochającego psa lub sukę, który jest nam wierny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *