Pies i wakacje nad morzem – 5 najpotrzebniejszych rzeczy

Blog

Pies i wakacje nad morzem – 5 najpotrzebniejszych rzeczy

Pies i wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem z psem? Świetny pomysł! Obecnie wiele nadmorskich miejsc noclegowych akceptuje obecność zwierząt na terenie obiektu, a wybrzeże Bałtyku zachęca do aktywnego spędzania czasu z pupilem. Co warto zabrać na wspólny wyjazd? Jakie akcesoria powinny znaleźć się w psiej wyprawce, aby cieszyć się wspólnym wypoczynkiem, a zarazem – zminimalizować ryzyko przykrych niespodzianek? Podpowiadamy!

  1. Dokumenty zwierzaka

Chociaż każdy właściciel psa chciałby, aby wspólny urlop ze zwierzakiem przebiegał bezproblemowo, warto jak najlepiej przygotować się na nieprzewidziane sytuacje. Nigdy nie wiadomo, czy w czasie wyjazdu nie pojawi się konieczność wizyty u weterynarza. Lokalny specjalista nie będzie znał historii chorób ani nazw leków, które pupil może przyjmować, dlatego podstawowym wyposażeniem będzie książeczka zdrowia psa, w której odnotowane są ostatnie zabiegi weterynaryjne, jakie zwierzak ma za sobą. Dobrym pomysłem może okazać się także wizyta u weterynarza na krótko przed wyjazdem – specjalista zbada zwierzę, udzieli niezbędnych wskazówek związanych z podróżą, a także pomoże dobrać odpowiednie leki dla psa na chorobę lokomocyjną, jeśli zwierzak zmaga się z tą przykrą dolegliwością.

  1. Szelki, smycz dla psa oraz adresówka

Czas urlopu przywodzi nam na myśl pełną swobodę, warto jednak pamiętać, że w przypadku pupila nie zawsze będzie ona nieograniczona. Zarówno szelki, jak i smycz dla psa to niezbędne akcesoria, które należy zabrać na wyjazd ze zwierzakiem. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie nie jest dozwolone przebywanie zwierząt biegających luzem (np. na niektórych plażach czy w lasach). Jako właściciele, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że nie każdy z obecnych na plaży może mieć ochotę na kontakt z naszym psem. Niektóre lokalizacje wymagają, aby zwierzęta znajdowały się nie tylko na smyczy, ale i w kagańcu, dlatego warto odpowiednio wcześniej przyzwyczaić zwierzaka do jego noszenia.

Odpowiednio dobrane szelki dla psów oraz smycz to także niezastąpione wsparcie, gdy zwierzę przestraszy się, np. nagłego hałasu i rzuci się do instynktownej ucieczki. Dobrym pomysłem będzie także adresówka dla psa, na której umieścimy numer telefonu do siebie. Taki komplet stanie się podstawowym zabezpieczeniem naszego pupila na wypadek, gdy zwierzę się zgubi.

  1. Miski i butelki na wodę oraz karma dla psa

Choć w nadmorskich miejscowościach nie brak sklepów zoologicznych, nie możemy mieć pewności, że znajdziemy w nich karmy dla psów, jakie aktualnie przyjmuje nasz pupil. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku tych czworonogów, których żywienie opiera się o karmy dla zwierząt o specjalnych potrzebach żywieniowych lub o produkty dla psów na diecie. Wybierając się na wspólny urlop, pamiętajmy również o miskach dla psa. Podczas wspólnych spacerów – szczególnie latem – zabierzmy ze sobą zapas wody dla czworonoga. Dobrym rozwiązaniem mogą być rozkładane butelki na wodę dla psa, które bez trudu przypniemy np. do plecaka czy paska spodni, zabierając ze sobą taki gadżet na wspólną wędrówkę.

  1. Kosmetyczka i apteczka? Nie tylko dla właściciela

Chcąc zadbać o potrzeby pupila jak najlepiej, pamiętajmy o odpowiednio dobranych produktach  mających na celu zdrowie i komfort – szczególnie, jeśli wybieramy się nad morze latem, gdy towarzyszą nam wysokie temperatury. Jakie kosmetyki dla psa warto ze sobą zabrać? Nie każdy z właścicieli ma świadomość, że poparzenie słoneczne stanowi zagrożenie także dla czworonogów, a wybrane rasy mogą być narażone na jego skutki bardziej niż inne. Latem przydadzą się kremy z filtrem UV dla psa – najlepiej te, których skład oparty został o naturalne składniki.

Taki produkt nałożony na skórę, okolice pyska czy wrażliwe partie uszu pełni także rolą balsamu i nie powinien stanowić zagrożenia, nawet gdy zwierzę zliże go z powierzchni skóry. Dodatkowym wsparciem podczas upałów mogą okazać się również maty chłodzące dla psów – pomogą przywrócić komfort zwierzakowi po intensywnej zabawie lub podczas upalnych dni. W psiej kosmetyczce powinien znaleźć się także szampon dla zwierzaka oraz akcesoria do pielęgnacji. Pamiętajmy również o zabraniu opatrunków oraz leków, jeśli zwierzę na stałe je przyjmuje. Dużym wsparciem mogą okazać się gotowe apteczki dla psów, w których znajdziemy najpotrzebniejsze akcesoria.

  1. Ulubione zabawki dla psa

Czas wspólnego urlopu to także czas na wspólną zabawę – pamiętajmy więc, aby na wyjazd z psem zabrać ulubione gadżety naszego pupila. W czasie aktywnych spacerów sprawdzą się zarówno piłki, jak i frisbee czy szarpaki do przeciągania. Dodatkową inspiracją będzie również wybór zabawki, która zajmie czworonoga na dłużej, np. w momencie, gdy zdecydujemy się zostawić go na jakiś czas w hotelu. Wśród produktów tej grupy warto zwrócić uwagę na maty węchowe lub zabawki, których forma pozwala na ukrycie w ich wnętrzu smakołyków.

Odpoczynek  nad morzem z psem nie musi być wyzwaniem. Odpowiednie przygotowanie, a także zwracanie uwagi na potrzeby zwierzaka i świadoma obserwacja jego reakcji podczas wyjazdu mogą okazać się kluczem do udanego urlopu w towarzystwie czworonoga!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *