Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Blog

Psi behawiorysta – zestawienie najlepszych specjalistów

Psi behawiorysta

Psi behawiorysta

W momencie kiedy w naszym domu pojawia się pupil, staje się on automatycznie członkiem naszej rodziny. Cieszymy się każdą chwilą spędzoną w jego towarzystwie i z przyjemnością towarzyszymy mu w zabawie. Warto jednak zauważyć, że podobnie jak u nas, tak i u psów z biegiem czasu kształtuje się charakter i pewne postawy. Wobec tego często należy ze zwierzęciem pracować już od najmłodszych lat, by nauczyło się przede wszystkim reagować na komendy opiekuna. Warto jednak w tym momencie zauważyć, że czasem w relacjach na linii pies-właściciel pojawiają się pewne problemy, które są zakorzenione głęboko w psychice pupila. W tym wypadku warto zdecydować się na wizytę u psiego behawiorysty, który pomoże naprawić wzajemne zaufanie.

Kiedy warto udać się do psiego behawiorysty?

Psi behawiorysta to tak naprawdę dość nowoczesna usługa, jednocześnie może ona okazać się w pewnych przypadkach absolutnie niezbędna. Co ciekawe, psi behawiorysta nie pracuje tylko i wyłącznie ze szczeniakami, ale także z psami dorosłymi i seniorami, które przeżyły w życiu traumy i urazy. Wizyta u psiego behawiorysty ma za zadanie przede wszystkim naprawić wzajemne relacje pupila wraz z jego opiekunem. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których psy nagle i w drastyczny sposób zmieniają swoje zachowanie. Stają się agresywne, płochliwe lub nieufne, a opiekunowie czują, że nie są wstanie nad nimi zapanować. Jest to idealny moment na to, by złożyć wizytę w gabinecie psiego behawiorysty. Wówczas specjalista ustali przyczynę zachowania psa i rozpocznie z nim pracować na płaszczyźnie psychologicznej. Co więcej, wizyta u psiego behawiorysty może okazać się nieoceniona w przypadku kiedy, zaadoptowaliśmy pupila „po przejściach” i ma on trudności z zaadaptowaniem się do nowego otoczenia i nowego właściciela. Taka terapia z psim behawiorystą pozwoli właścicielom lepiej zrozumieć zachowanie i potrzeby swojego pupila, a także na nowo odbudować z nim solidną więź.

TOP4 polecani psi behawioryści do których warto się zgłosić z pupilem

Psi behawioryści to obecnie coraz popularniejszy zawód. Wobec tego opiekunowie nie będą mieć łatwego wyboru w kontekście najlepszego specjalisty. Warto przede wszystkim bazować na doświadczeniu i opiniach innych „klientów”.  Co więcej, można zasugerować się również poniższym rankingiem TOP4 polecanych psich behawiorystów. Zaliczają się do nich:

  1. Hauvard-  Hauvard to nie tylko psi behawiorysta, ale cała, świetnie zaprojektowana szkoła dla psów. Pracujący w niej behawioryści mają indywidualne podejście do każdego pupila i jego właściciela. Nastawiona jest ona na budowanie więzi psów z opiekunami, wzajemnego zaufania i poprawie komunikacji. Szkoła ta pracuje nawet z psami „trudnymi” i wyjątkowo agresywnymi. Nauczy ona wiele zarówno psów jak i ich opiekunów.
  2. Nex-Team Szkolenie Psów– to prywatny, psi behawiorysta, który może pochwalić się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Pod opieką tego behawiorysty psiaki zmieniają się nie do poznania. Oczywiście metody nauki i terapii dobierane są do indywidualnych potrzeb zwierząt, podobnie zresztą jak ćwiczenia i metody behawioralno-poznawcze. Dzięki wizycie u tego behawiorysty, więzi opiekuna z pupilem zostaną szybko i skutecznie odbudowane.
  3. Dobry Pies Akademia dla psów– to kolejna szkoła dla psów, w której pracują wysoko wykwalifikowani behawioryści. Szkoła ta może pochwalić się ponad 10-letnim doświadczeniem w branży i tysiącem odmienionych psów. Cechuje ja przede wszystkim pełen profesjonalizm i wyjątkowo indywidualne podejście do każdego przypadku. Szkoła ta pozwoli opiekunom na lepsze poznanie i zrozumienie swoich pupili, a także na odbudowanie wzajemnej więzi, która powinna ich łączyć.
  4. Bingo! Szkolenie Psów- ostatni w naszym rankingu znalazł się prywatny behawiorysta psów, prowadzący firmę o nazwie Bingo! Szkolenie Psów. Istnieje ona na rynku już od ponad 5 lat i sukcesywnie pomaga odbudować relacje właścicieli z pupilami. Specjalista pracuje zarówno ze szczeniakami jak i z dorosłymi psami, zmieniając ich zachowanie i niwelując traumy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *