Ranking najlepszych środków na pchły i kleszcze dla psa

Blog

Ranking najlepszych środków na pchły i kleszcze dla psa

Pchły i kleszcze

Pchły i kleszcze

Gryzienie, swędzenie, stany zapalne skóry, spijanie krwi, rozprzestrzenianie trudnych do wyleczenia chorób i ciągły dyskomfort? To właśnie czuje i na takie zagrożenie jest narażony Twój pies, kiedy na jego skórę zakradają się te dokuczliwe pasożyty – pchły i kleszcze. Jak się przed nimi skutecznie bronić? Co zrobić, żeby zadbać o bezpieczeństwo i komfort ukochanego pupila? Warto pomyśleć o wyposażeniu się w odpowiednie środki zaradcze… 

 

Poznaj swoich przeciwników – kleszcze i pchły

Pchły to pasożyty, które należą do podgromady owadów uskrzydlonych, wtórnie bezskrzydłych. Znane są z tego, że atakują zwierzęta i ssą ich krew (szacuje się, że potrafią wypić ogromną jej ilość, dochodzącą nawet do dwudziestokrotności własnej masy ciała). Pchły mogą przenosić psie tasiemce, chorobotwórcze zarazki oraz powodować u nosiciela różne choroby, takie jak: alergiczne zapalenie skóry i anemia.

Kleszcze to natomiast pasożyty należące do rodziny pajęczaków. Podobnie, jak w przypadku pcheł, ich głównym pożywieniem jest krew nosiciela, na którym potrafią bytować nawet do 15 dni. Pasożyty te posiadają wysoko rozwinięty narząd gębowy, który ułatwia im pobieranie pokarmu. Wydzielają też specjalny rodzaj substancji (śliny), która działa podobnie, jak miejscowy środek znieczulający. Jest to o tyle niebezpieczne, że zaatakowana ofiara może w ogóle nie zauważyć, że jest nosicielem tego pasożyta.

 

Szykuj się do walki w obronie ukochanego psa

Skoro już wiesz, z czym się mierzysz i co mogą powodować potencjalni wrogowie Twojego pupila, to teraz pora na przygotowanie się do walki… Dobra wiadomość jest taka, że obecnie na rynku jest bardzo dużo różnorodnych i skutecznych środków, które pozwalają na pozbycie się niechcianych pasożytów. Do najskuteczniejszych „narzędzi” samoobrony należą między innymi: obroże przeciw pchłom i kleszczomszamponyspraye oraz krople.

Zanim przystąpisz do wyboru środka, zwalczającego pchły i kleszcze, upewnij się, że Twój pupil nie jest uczulony na substancje, które znajdują się w składzie konkretnego produktu. Szczególną uwagę zwróć na wybór preparatu, jeśli zamierzasz go zastosować na młodym czworonogu – szczeniaku.

Jakie zatem środki wybrać, aby walka o zdrowie Twojego psa z pasożytami okazała się skuteczna, a jednocześnie bezpieczna? Które rozwiązanie pozwoli w szybkim czasie i w łatwy sposób pozbyć się problemu? Poniżej znajdziesz 5 przykładowych propozycji.

 

Ranking najlepszych środków na pchły i kleszcze

FIPREX 75 M – preparat w tubce do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u psów o masie od 10 do 20 kg. Zabezpiecza psy przed kleszczami przez okres od 3 do 5 tygodni i przed pchłami przez okres do 3 miesięcy. Skutecznie eliminuje pasożyty już w ciągu 24-48 godzin od zastosowania.

FIPREX – spray przeciwko pchłom i kleszczom dla psów i kotów – preparat w sprayu do zwalczania pcheł i kleszczy u psów i kotów. Zabezpiecza zwierzęta przed kleszczami przez okres do 4 tygodni i przed pchłami przez okres do 8 tygodni. Skutecznie eliminuje pasożyty już w ciągu 24-48 godzin od zastosowania.

TROPICLEAN – spray na pchły i kleszcze  preparat w sprayu do zwalczania pcheł i kleszczy, polecany dla szczeniąt. Do stosowania u psów w każdym wieku, a w przypadku szczeniąt, po 3. miesiącu życia. Można stosować go bezpośrednio na sierść psa, a także na legowisko czy inne posłanie. Po jednym zastosowaniu, preparat działa ok. 2 tygodni.

Frontline Spot On Pies L – preparat w pipetach do zwalczania pcheł i kleszczy. Zabija 98-100% pcheł obecnych na zwierzęciu przed upływem 12 godzin. Zapewnia skuteczną ochronę przed inwazją pcheł u psów do 3 miesięcy a u kotów do 5 tygodni. Zabija wszystkie formy rozwojowe kleszczy pasożytujących na zwierzęciu przed upływem 48 godzin.

Bayer Foresto Obroża na kleszcze i pchły dla psa powyżej 8 kg dł. 70 cm – obroża, która zabija kleszcze, pchły, wszy i wszoły. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. Długość okresu działania obroży to okres do 8 miesięcy. Produkt jest wodoodporny i bezzapachowy.

 

Jaka ochrona będzie idealna dla Twojego psa

Idealna ochrona przed pchłami i kleszczami dla Twojego psa to ochrona bezpieczna i skuteczna. Wybór właściwego narzędzia do walki z nieproszonymi gośćmi na skórze Twojego pupila sprawi, że będziecie cieszyć się swoją wyjątkową przyjaźnią bardzo długo. Zadbaj więc o doskonałe zdrowie Twojego przyjaciela i dokonaj trafnego wyboru…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *