Ranking najlepszych szkół dla psiaków- dlaczego warto się na nie zdecydować?

Blog

Ranking najlepszych szkół dla psiaków- dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ranking najlepszych szkół dla psiaków

Pies jest najlepszym przyjacielem człowiek i z pewnością żaden właściciel czworonoga nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Jednocześnie warto zauważyć, że nie tylko zabawy i pielęgnowanie pupila jest jednym z obowiązków właścicieli, ale także jego wychowanie, co szczególnie odnosi się do psów młodych. Psiaki dość łatwo przyswajają sobie pewne zasady i reguły jakie powinny obowiązywać pomiędzy nimi i właścicielami, jednak potrzebują wsparcia i odpowiedniego przykładu, by się ich nauczyć. Wobec tego, dlaczego warto wysłać pupila do psiej szkoły i jakie są najlepsze z nich?

Dlaczego warto wysłać pupila do psiej szkoły?

Wiele mówi się w ostatnim czasie o nieposłuszeństwie psów. Jednocześnie, warto zwrócić uwagę na to, czego właściciele mogą od swoich czworonożnych przyjaciół wymagać, jeśli nie dołożyli wszelkich starań do tego, by czegoś je nauczyć? Otóż żaden pies nie rodzi się już przyzwyczajony do człowieka i zaznajomiony z pewnymi regułami. Wobec tego konieczny jest odpowiedni trening i behawiorystyczne szkolenie, które nauczy psiaka tego, czego oczekuje od niego właściciel. Takie zajęcia są właśnie możliwe w „psiej szkole”, gdzie szereg behawiorystów zajmie się naszym pupilem i jego „nauką”. Z drugiej zaś strony często można spotkać się z określeniami jak np. „pies agresywny” czy też „pies strachliwy”.

Tak naprawdę, szkoła dla psów nie jest przeznaczona jedynie dla szczeniaków, ale także dla nieco starszych psów, które mają za sobą przykre doświadczenia. Jeśli więc opiekujemy się pupilem „po przejściach” z pewnością zauważymy, że ma on do nas ograniczone zaufanie, a na niektóre gesty reaguje on wyjątkową agresją lub- wręcz przeciwnie- strachem i ucieczką. Wówczas koniecznie jest nauczenie psa kontaktu i obcowania z człowiekiem, a jego dawne nawyki odejdą w niepamięć. W tym momencie ponownie może być konieczna pomoc psiej szkoły i pracujących w niej behawiorystów. Warto pamiętać, że nie ma złych psów, są tylko psy nieodpowiednio wychowane.

TOP5 najlepszych szkół dla czworonożnych przyjaciół

Szkolenia behawiorystyczne w psich szkołach stały się w naszym kraju wyjątkowo popularne. Wobec tego wybór odpowiedniej placówki dla naszego pupila może okazać się ogromnym wyzwaniem. Warto jednak zasugerować się poniższym rankingiem, w którym uwzględnione zostało absolutne TOP5 najlepszych szkół dla czworonogów.

  1. Baritus- Szkolenie psów- Baritus to szkoła dla psów z siedzibą w stolicy kraju- Warszawie. Pracują w niej doświadczeni behawioryści, którzy mają już na swoim koncie wiele sukcesów „wychowawczych”. Szkoła dysponuje własnymi placami treningowymi, a także szeregiem pomocy dydaktycznych w zakresie szkolenia psów.
  2. Urokliwy Zakątek- szkolenia i hotel dla psów- kolejną, godną polecenia szkołą dla psów jest szkoła „Urokliwy Zakątek”. Posiada ona swoją siedzibę w Szczepanowie i prowadzi szkolenia z zakresu posłuszeństwa oraz obrony. W szkole tej również pracują jedynie najbardziej doświadczeni specjaliści. Dodatkowym atutem jest również hotel dla psów.
  3. Rally Dog Szkolenia Psów- to kolejna szkoła dla psów, która tym razem znajduje się w niewielkiej miejscowości Wawrów w województwie lubuskim. Jest to prywatna szkoła dla psów, która pomaga zarówno szczeniętom jak i psiakom po przejściach. Szkolenia prowadzone są systematycznie z uwzględnieniem różnorodnych modeli treningowych.
  4. Affectus- hotel i szkolenia dla psów- Affectus to kolejna szkoła dla psów, która połączona jest z psim hotelem. Znajduje się ona w miejscowości Nowy Borek i oferuje szeroki zakres treningów obronnych oraz typowo behawioralnych. Również pracują w niej najbardziej doświadczeni psi behawioryści oraz trenerzy, którzy pomogą psiakom odzyskać zaufanie do ludzi.
  5. AKS- Szkolenie Psów-  AKS- Szkolenie Psów to szkoła dla czworonogów, która swoją siedzibę posiada w Warszawie. Podobnie jak poprzednie placówki oferuje ona szeroki zakres treningów- obronnych, posłuszeństwa oraz behawioralnych dla psów w każdym wieku. Pracuje w niej wyjątkowo doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra psich trenerów oraz psich psychologów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *