Top 5 klatki kennelowe dla psów i kojce – co wybrać?

Blog

Top 5 klatki kennelowe dla psów i kojce – co wybrać?

klatki kennelowe dla psów i kojce

Klatki kennelowe dla psów i kojce

Klatki kennelowe dla psów są niesamowicie przydatne w terapii behawioralnej czworonoga. Doskonale spełniają również funkcje kojca, legowiska, transportera zawodowego i samochodowego.

Klatki kennelowe dla psów i kojce – jak używać?

Klatki kennelowe stanowią nieodzowną pomoc przy pracy terapeutycznej z psami, które przejawiają lęk separacyjny, zachowania agresywne lub nadpobudliwość. Nie powinny być wykorzystywane jako sposób wymierzania kary zwierzęciu. Kojce są pomocą szkoleniową, muszą więc kojarzyć się czworonogowi z uczuciem relaksu i odpoczynku. Dzięki szerokiemu wachlarzowi propozycji sklepów, oferujących klatki, bez problemu można dopasować je do rozmiaru zwierzęcia tak, by pies mógł swobodnie położyć się na boku.

By przyzwyczaić psa do obecności klatki i jego zastosowania należy:

  • otworzyć drzwiczki klatki,
  • umieścić w środku ulubiony przysmak lub zabawkę,
  • po wejściu zwierzaka do środka należy dać mu przysmak lub zabawkę,
  • pupila należy pochwalić słownie,
  • drzwiczki winny pozostać otwarte do momentu, gdy zwierzak poczuje się w niej spokojny,
  • pies powinien być przyzwyczajany do pozostawania w kojcu stopniowo od 5 do 10 minut aż do godziny,
  • klatkę należy otwierać dopiero w momencie, gdy zwierze będzie spokojne.

Top 5 klatki kennelowe dla psów i kojce

1) Klatka do pomieszczeń Double Door z wygodną poduszką – zapewnia idealne miejsce do odpoczynku dla pupila zarówno w domu jak i w podróży. Kojec jest wykonany z wysokiej jakości materiału, który ma szansę posłużyć wyjątkowo długo. Opiekun nie musi martwić się kwestią jej montażu, ponieważ jest on bardzo intuicyjny i niezwykle prosty do złożenia. Wyciągany, antypoślizgowy dół klatki wyłożony jest idealnie dopasowaną poduszką, która zapewnia pupilowi duży komfort.

2) Trixie Soft Kennel Basic Box – to dobra propozycja dla wszystkich opiekunów, którzy chcą zapewnić schronienie pupilowi w domu, podróży i na wystawach psów. Kojec transportowy wykonany jest z nylonu. Drzwiczki zaprojektowane są w taki sposób, by można je było zamknąć bardzo sprawnie przy pomocy zamka błyskawicznego. Kojec zapewnia ochronę zwierzaka przy zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Wyściełane polarem dno stanowi komfortowe dla pupila miejsce do odpoczynku. Jej dużą zaletą jest wyjątkowo łatwy sposób czyszczenia.

3) Kojec dla szczeniąt z poliestru z czarną torbą – wyróżnia się niewielką wagą przy zachowaniu wyjątkowej stabilności. Posiada on bardzo praktyczne boczne kieszenie i wygodny uchwyt do przenoszenia. Kojec charakteryzuje się wypełnionymi siatką okienkami, które gwarantują dobrą widoczność zwierzaków. Zaletą jest dołączenie do kojca praktycznej torby transportowej.

4) Kojec dla psów, wybieg i zagroda w jednym – przyda się z pewnością każdemu hodowcy lub właścicielowi licznej gromadki szczeniąt. Dzięki niemu można zabezpieczyć zwierzaki przed oddaleniem się z wyznaczonego dla nich miejsca. Zaletą tego kojca jest możliwość dowolnej konfiguracji elementów i rozszerzania zagrody wedle własnych potrzeb.

5) MidWest Contour Klatka dla psa – dwudrzwiowa klatka w satynowym kolorze posiada doczepiany, specjalistyczny uchwyt, który ma za zadanie ułatwiać transport. Jej gumowe nóżki gwarantują dużą stabilność.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *