Top 5 legowisk dla jamnika

Blog

Top 5 legowisk dla jamnika

Top 5 legowisk dla jamnika

Posiadanie jamnika to niezwykle duża odpowiedzialność, potrzebne są odpowiednie warunki, a sam pies często wymaga godzin treningów, aby zaadaptować się w nowym środowisku jakim, jest jego nowy dom. W tym celu, aby czuć się jak u siebie, musi mieć własny kąt, gdzie będzie czuć się bezpiecznie, oraz przesypiać wolny czas i odpoczywać. Należy pomyśleć na samym początku o zakupie odpowiedniego legowiska dla psa, gdyż jamniki są niestety często narażone na wady postawy, ze względu na ich specyficzną budowę ciała. Pozwoli ono także chronić meble, kanapy, fotele itp.. Jest to jest niezwykle ważne, jeżeli ktoś nie lubi sierści na każdym elemencie wyposażenia wnętrza.

Posiadając swój własny kąt, pupil wyrobi sobie nawyk, aby nie sypiać w losowych miejscach. Dzięki zapachowi, który zostawia, będzie czuć, że to miejsce należy do niego. Ciężko mu będzie wytłumaczyć, że miękkie i komfortowe meble, nie są odpowiednie dla jego kręgosłupa, więc łączy się w ten sposób przyjemne i pożyteczne.

W tym artykule przedstawiamy top 5 propozycji z legowisk dla jamnika.

Wygodne legowisko wykonane ze sztucznego mikrofutra posiadające wbudowane antypoślizgowe wypustki na spodzie, które zapewniają stabilność. Prosty i przemyślany design, z nadrukiem odciśniętej łapy, idealnie wpasuje się w klimat wystroju praktycznie każdego wnętrza. Legowisko posiada bardzo niski próg, co jest idealne dla rasy jamników, ze względu na ich niski wzrost i krótkie kończyny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie we wczesnych fazach szczeniaka, który często ma problemy, aby pokonywać wysokie przeszkody.

Dostępne w kilku rozmiarach legowisko firmy Lovedog, oprócz przyjemnego dla oka stylu posiada także wiele zalet jak choćby dwustronną i nieodkształcającą się poduszkę antyalergiczną. Materiał obicia jest wodoodporny. Jest to duża zaleta, gdyż jamniki należą do rasy aktywnych psów i często lubią zabawy i aktywności w wodzie, kałużach czy też błocie. Dzięki tym rozwiązaniom nie trzeba się obawiać, że nasz czworonóg zamoczy swoje posłanie, jeśli dotrze do niego przed wytarcie. Jeśli jednak zajdzie konieczność, bez obaw można uprać legowisko ręcznie w wodzie o temperaturze 30°.

Klasyczny leżak dla jamnika, wykonany z wikliny prezentuje się niezwykle estetycznie, jeżeli ktoś kocha drewniane elementy wystroju. Zaletą dla samego pupila jest to, że solidne i sztywne legowisko nie będzie się odkształcać i przesuwać podczas przeciągania, które czworonogi kochają. Wzmocnione denko dodatkowo izoluje od podłogi, co zwiększa komfort i utrzymuje temperaturę poduszki dłużej, niż w przypadku klasycznych materiałowych wariantów. Co więcej, forma, jaką jest koszyk z wikliny to bardzo dobry transporter samochodowy. Dzięki temu zwierzak będzie czuć się bezpiecznie podczas jazdy, lub przebywania w obcym miejscu.

Leżak dla psa w kształcie jaskini to bardzo dobra pozycja dla jamników, ze względu na wbudowane płytki piankowe, które tworzą specjalną powierzchnię ortopedyczną. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej postawy i wzmacnia kręgosłup, a dodatkowo nie obciąża sylwetki, podczas omijania wysokich ścianek. Forma, w jakiej jest ukształtowane legowisko, pozwala utrzymywać ciepło. Jest ono magazynowane w środku dzięki formie kopuły zamieszczonej nad czworonogiem.

Wykonane z drewna, jest odpowiednio sztywne, co zapewnia komfort i pozwala wyrobić nawyki utrzymywania prawidłowej postawy podczas snu. Dodatkowo poduszka się nie odkształca, a jamnik nie będzie opierać głowy na ściankach, gdyż będą zbyt wysokie. Zapewni to eliminację powstawania dyskopatii, na którą ta rasa jest szczególnie narażona. Krawędzie łóżka są oszlifowane, więc jest ono w 100% bezpieczne dla pupila.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *