TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

Blog

TOP 5 najlepszych gadżetów dla właścicieli Bernardyna

dla właścicieli Bernardyna

Dla właścicieli Bernardyna

Bernardyny to cudowne wielkie psy, mimo swojej postury to psy łagodne, wierne właścicielowi i jego rodzinie. Jako duża rasa mają jednak nieco wymagań. Psy te nie nadają się do życia w bloku, jeśli chcemy odpowiednio zadbać o naszego pupila, powinniśmy pomyśleć o tym, co dla niego najlepsze. Decydując się na tak dużego psiaka, zastanówmy się, czy będzie miał on na tyle duży teren wokół domu, aby móc się wyszaleć. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o spacerach poza własnym podwórkiem. Bernardyny cechują się dużą inteligencją oraz pamięcią. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ takiego psa łatwiej wyszkolić.

Gdzie powinien spać bernardyn ?

  • Legowisko-link do produktu  Z racji swojego pochodzenia, bernardyny są psami zimnolubnymi. To czy pies będzie spał w domu, czy w budzie na wewnątrz jest indywidualną decyzją właściciela. Wybierając miejsce dla szczeniaka, należy pamiętać, że pies przyzwyczai się do niego. Jeśli pies będzie spał w domu, powinniśmy wybrać to miejsce od razu i tam umieścić matę do spania lub legowisko. Na początek możemy wybrać mniejszy rozmiar, ponieważ szczeniak może zniszczyć legowisko, po prostu gryząc je.
  • Mata-link do produktu  Mata dla psa powinna mieć grubość około 5 cm, najlepiej, gdyby była wodoodporna. Sprawdza się to tym bardziej przy bernardynach, które mają tendencję do ślinienia. Jeżeli decydujemy się na to, aby nasz pies spał w budzie, musi ona być odpowiednio duża oraz mieć miękkie posłanie. Bernardyny nie mają problemu ze spaniem na mrozie, ale nie do końca akceptują upały. Jeśli chcemy, by nasz pies czuł się komfortowo, wybierzmy budę dużą:
  • Buda dla Twojego bernardyna-link do produktu
    Budę wyścielmy matą, tak samo, jak w przypadku wybierania maty do domu — zdecydujmy się na taką wodoodporną, posłuży dłużej i łatwiej będzie nam utrzymać czystość. Jednak kiedy temperatury wzrosną, to warto mieć matę chłodzącą, dzięki czemu pomożemy psiakowi przetrwać upały.

Na rynku jest kilka mat chodzących, jednak bez wątpienia najlepszą i najbardziej wytrzymałą jest mata żelowa. Dodatkowo możemy zabrać ją wszędzie, ponieważ aktywuje się, kiedy pies się na niej położy. Nie musimy używać lodu czy wody, a żeby ponownie nabrała swoich właściwości, wystarczy położyć ją w chłonniejsze miejsce.

Jakie gadżety przydadzą się nam przy bernardynie ?

Bernardyny — zwłaszcza te długowłose wymieniają sierść dwa razy w roku. Duży pies — dużo sierści. Utrzymanie w czystości takiego psa może być problematyczne, ale na szczęście na rynku mamy naprawdę dobre gadżety.

Furminator to świetne narzędzie, które pozwoli nam nie tylko rozczesać sierść, ale i wyczesać podszerstek. Wyczesanie go sprawi, że pies nie będzie gubił tyle sierści. Wystarczy wyszczotkować psa dwa razy w tygodniu. Ta szczotka jest skonstruowana tak, że pies nie odczuwa szarpania, a jedynie przyjemne drapanie. Przy szczotkowaniu skupmy się na obszarze wokół uszu, ponieważ ma on tendencję do filcowania.

Bernardyny jak każde psy uwielbiają zabawę. Należy bawić się z nimi codziennie, każdy pies jest inny i będzie lubił co innego, jednak z całą pewnością Twój psiak pokocha szarpanie.

Dla bernardyna szarpak musi być naprawdę duży. Wybierajmy te z tkanin odpornych na pękanie, ale z materiałów wolnych od substancji toksycznych. Szarpaki spełniają dodatkową funkcję, ponieważ w trakcie zabawy i szarpania ściera się osad nazębny. Bawiąc się szarpakiem, pamiętajmy by to pies z nami ”wygrywał” w ten sposób podbudujemy jego pewność siebie. Dobrym pomysłem jest zabranie takiej zabawki ze sobą na spacer i nowych okolicznościach pozwolić psu wygrać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *