TOP5 szczotek do sierści pekińczyka – które z nich warto wybrać?

Blog

TOP5 szczotek do sierści pekińczyka – które z nich warto wybrać?

Nie da się ukryć, że pekińczyki to jedne z najpopularniejszych psów. Wiele osób uważa je za niezwykle przyjazne i spokojnie uosobione czworonogi. Świetnie towarzyszą one dzieciom podczas ich zabaw, a także bardzo mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Warto jednak mieć na uwadze także tio, że pekińczyki są psami dość wymagającymi. Właściciele pekińczyków, szczególnie w momencie kiedy zdecydują się na pieski z długimi włosami, muszą o ich sierść odpowiednio zadbać. Wobec tego, jakie jest TOP5 najlepszych szczotek do sierści pekińczyka?

Jak optymalnie zadbać o sierść pekińczyka?

Pekińczyki to niezwykle przyjazne psy, które świetnie odnajdują się w towarzystwie ludzi. Niemniej jednak właściciele tych czworonogów muszą o nie odpowiednio zadbać. Szczególnie chodzi tu o sierść piesków, która bardzo często potrafi urosnąć do niewyobrażalnych rozmiarów. Oczywiście właściciele muszą się przygotować na to, że pieski te będą taką sierść gubić, a także będzie ona wymagała wiele pielęgnacji. Sierść pekińczyków jest wyjątkowa i jednocześnie delikatna. Co za tym idzie, niezbędne będą odpowiednie szczotki, które pozwolą tę sierść odpowiednio wyczesać. Dzięki temu, możemy zadbać odpowiednio o futerko naszego pupila, a także zbierać sierść jeszcze zanim pojawi się ona na dywanie lub w innych miejscach. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pekińczyki mają wyjątkowo delikatne włosie, a co za tym idzie, szczotka dla takiego pupila musi zostać odpowiednio dobrana. Dzięki niej nasz czworonóg nie będzie czuł bólu podczas czesania, a także sierść nie zostanie po prostu wybrana. Wybór takiej szczotki do sierści pekińczyka nie zawsze będzie taki oczywisty. Właściciele jednak muszą podejść do tego z odpowiednim zaangażowaniem, a ich pupil z pewnością będzie zadowolony.

TOP5 najlepszych szczotek do sierści pekińczyka

Wspomniane już zostało, że właściciele pekińczyków muszą odpowiednio zadbać o sierść swoich pupili. Potrzebna im będzie do tego perfekcyjna szczotka, która nie tylko wyczesze sierść, która wypadła, ale także rozczesze ewentualne kołtuny. Poniższe zestawienie TOP5 szczotek dla pekińczyka powinno pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.

  1. FURmigator szczotka dla pekińczyka –  na pierwszym miejscu znajduje się szczotka od FURmigator, która dedykowana jest sierść pekińczyka. Posiada ona metalowy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Pozwoli ona na szybkie i skuteczne wyczesanie sierści naszego, długowłosego pupila i z całą pewnością nie sprawi mu ona bólu. Szczotka ta jest również niezbyt droga, więc nie nadweręży ona budżetu właściciela.
  2. Szczotka dla pekińczyka MOSER –  kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest szczotka dla pekińczyka od firmy MOSER. Jest to szczotka z gumową wstawką i zębami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Szczotka ta świetnie wyczesuje sierść pekińczyków i jednocześnie pozwala ją idealnie rozczesać. Posiada ona także ergonomiczną i świetnie wyprofilowaną rączkę, dzięki czemu pielęgnacja sierści pekińczyka nie będzie sprawiała większych problemów.
  3. ZOOPLUS EXCLUSIVE szczotka dwustronna – to kolejna propozycja dla właścicieli pekińczyków, która pozwoli im zadbać o sierść pupili. Posiada ona również szeroko rozstawione zęby i pozwoli ona na to, by zebrać i rozczesać wszelakie kołtuny. Również wyróżnia się ona ergonomiczną rączką, więc czesanie pekińczyka nie będzie większą komplikacją.
  4. KOOA szczotka bambusowa –  szczotka bambusowa również jest świetną propozycją dla właścicieli pekińczyków. Nie tylko rozczesuje ona sierść i zbiera ją, ale także świetnie pielęgnuje. Szczotkę te również w prosty sposób można wyczyścić, gdyż dołączony jest do niej niewielki grzebyczek.
  5. PETSTORY szczotka dla pekińczyka –  to ostatnia propozycja dla właścicieli pekińczyków. Jest to prosta i ergonomiczna szczotka, która świetnie wyczesze sierść naszego pupila.

Dzięki powyższemu rankingowi, właściciele pekińczyków powinni z łatwością podjąć decyzję odnoście wyboru najlepszej szczotki. W ten sposób zarówno oni jak i ich pupile będą zadowoleni z podjętej decyzji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *