6 niezbędnych rzeczy dla Twojego psa na górską wyprawę

Blog

6 niezbędnych rzeczy dla Twojego psa na górską wyprawę

6 niezbędnych rzeczy dla Twojego psa na górską wyprawę

Wyprawy trekkingowe to niezwykle atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Górskie szczyty można zdobywać zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie całej rodziny. Również czworonożni przyjaciele mogą okazać się dobrymi kompanami podczas długich wędrówek. Wybierając się na górską wyprawę z psem warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych rzeczy, które umilą zwierzakowi wędrówkę. Jakie są niezbędne akcesoria dla czworonoga na górski trekking?

1. Smycz z amortyzatorem

Smycz z amortyzatorem to niezbędny element, w który powinien wyposażyć się właściciel psa będący miłośnikiem górskich wycieczek. Dzięki niej, podczas wspinaczki nie będą miały miejsca nagłe szarpnięcia, które mogłyby wywołać znaczny dyskomfort i zniechęcić psa do dalszego marszu. Warto zwrócić uwagę na to, aby karabińczyk były wykonany z trwałego stopu, najlepiej takiego, który nie będzie blokował się podczas kontaktu z piaskiem. Najlepsze smycze z amortyzatorem powinny umożliwiać przypięcie jej wokół pasa. Dzięki temu, można mieć wolne ręce – jest to duża zaleta podczas poruszania się w wymagającym, górskim terenie.

2. Butelka na wodę

Wysiłek fizyczny u psów, podobnie jak u ludzi, wiąże się z koniecznością odpowiedniego nawodnienia. Standardowa miska zajęłaby w plecaku dużo miejsca. Lepszym rozwiązaniem będzie kupienie poidełka, które skonstruowane jest jako połączenie butelki z miseczką. Z reguły istnieje możliwość przymocowania tego rodzaju butelek do zewnętrznej części plecaka – sprawia to, że są one bardzo poręczne i nie zabierają zbyt dużej ilości przestrzeni.

3. Wygodne szelki

W ruchu miejskiem większość osób korzysta z obroży. Jednak wybierając się z psem w góry, należy zamienić ją na szelki. Powinny być one dopasowane do budowy ciała danego psiaka. Swoboda ruchów jest niezbędna podczas trekkingu. Dodatkowo, dzięki dobrze dopasowanym szelkom, pies może swobodnie pociągnąć właściciela podczas wspinaczki, co jest zasadniczą zaletą. Równomierne rozłożenie ciężaru sprawia, pies nie nadwyrężą żadnych partii mięśniowych i nie jest narażony na kontuzje. Szukając idealnych szelek w góry, podstawowe kryterium wyboru to również odpowiednia regulacja. Przydatna może też okazać się wodoodporność, która może okazać się nieoceniona w często zmieniających się warunkach pogodowych.

4. Wysokoenergetyczne smakołyki

Przed wyjściem na szlak, należy zaopatrzyć zarówno siebie, jak i zwierzaka, w odpowiednią ilość wysokoenergetycznych przekąsek. Pies podczas długiego marszu może odczuwać spadek sił. Choć podstawową czynnością, którą należy wtedy wykonać, jest po prostu odpoczynek, smakołyki mogą zachęcić pupila do dalszego marszu. Dobrym wyborem będą przede wszystkim produkty, które w swoim składzie zawierają nie tylko mięso, ale również warzywa i owoce. Ważna jest bowiem odpowiednia zawartość węglowodanów.

5. Plecak

Planując wycieczkę trekkingową z psem niewielkich rozmiarów, warto wziąć pod uwagę to, że pupil może nie podołać trasie pod kątem kondycyjnym. Doskonałym zabezpieczeniem może być zaopatrzenie się w plecak dla psa. Jest to komfortowe zarówno dla właściciela, jak i czworonoga. Większość tego rodzaju produktów posiada siateczkę, która zapewnia wentylację oraz widoczność. Zwierzęta z reguły czują się zrelaksowane właśnie kiedy mogą obserwować otoczenie. Kupując plecak dla psa małej rasy, można używać go nie tylko podczas wycieczek górskich. Sprawdzi się również do jazdy rowerem, a nawet podczas wyjścia do kliniki weterynaryjnej.

6. Krem natłuszczający łapki

Szlaki górskie często charakteryzują się wymagającym podłożem. Poduszki na psich łapkach mogą stać się wysuszone. Dobry krem na łapki pomoże w szybkim nawilżeniu skóry oraz poprawieniu jej elastyczności. Przyspieszy też gojenie się powstałych mikrourazów i zapobiegnie pękaniu poduszek. Natłuszczający krem do łapek to niezastąpiona bariera, która chroni pupila przed wiatrem, chłodem oraz niekorzystnym rodzajem podłoża. Przed wyjazdem w góry warto nawet profilaktycznie stosować tego rodzaju produkt przez przynajmniej kilka dni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *