Najlepsze piłeczki dla psa

Blog

Najlepsze piłeczki dla psa

Najlepsze piłeczki dla psa

Najlepsze piłeczki dla psa

Każdy opiekun czworonoga chciałby sprawić mu zabawkę idealną, którą będzie mógł się bawić, ćwiczyć zmysły, zająć podczas przebywania w domu. Na rynku nie brakuje zabawek niebezpiecznych czy tandetnych, psujących się po pierwszym użyciu. Czym kierować się przy zakupie odpowiedniej piłki? Co ma wpływ na zainteresowanie naszego pupila? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz tutaj!

1. Wielkość

Przede wszystkim warto sprawdzić wielkość piłki w porównaniu do pyska naszego psa. Piłka o średnicy 15 cm lub nieco większa będzie idealna dla większego psa, 9 cm średnicy nadaje się dla małych psów. Średnie pieski powinny mieć piłki w okolicach 13 cm średnicy. Piłka nigdy nie może być za mała, ze względu na ryzyko połknięcia podczas zabawy. Małe kauczukowe piłeczki nie będą dobrym wyborem nawet dla najmniejszych ras, podobnie jak te nie przeznaczone dla psów. Warto samemu dojść do tego, jaki rozmiar będzie odpowiedni.

2. Zastosowanie

Właściciele psów skupiają się także na zastosowaniu danej piłki. Dla szczeniąt mogą to być piłki z wypustkami aby masowały im rosnące kły, dla zaspokojenia psich potrzeb – piłkę z miejscem do umieszczania smakołyków a dla wygodniejszego rzucania lub szarpania – piłkę z sznurkiem. Należy pamiętać aby nie szarpać zbyt gwałtownie ani agresywnie i poczekać aż to pies wyjdzie z inicjatywą takiej zabawy. Próba szarpania zabawki, może zostać odebrana przez psa jako zabranie mu jego własności. Trzeba wziąć także pod uwagę temperament i kondycję psa – nie każdy pies ucieszy się z piłki z sznurkiem, gdyż woli zabawę samodzielnie lub zamiast biegać, chciałby tylko gryźć.

Twój pupil dodatkowo ucieszy się z wesołego piszczenia, brzęczenia czy trzaskania podczas zabawy a im głośniejszy dźwięk, tym chętniej będzie gryzł piłeczkę. Na rynku są także dostępne piłki świecące w ciemności, które są świetne do ćwiczenia zmysłu wzroku lub pływające na wodzie, piankowe odpowiedniki, aby pies nauczył się ją aportować a różnego rodzaju piłki interaktywne sprawią, że zajmie się nimi na długi czas.

3. Materiał

Przed zakupem najlepiej sprawdźmy informację z jakiego materiału wykonana jest zabawka. Pod tym względem lepsze są sklepy stacjonarne, ponieważ przed zakupem sami możemy sprawdzić wytrzymałość czy twardość materiału. Pamiętajmy, że nie dla każdego psa miękka zabawka będzie dobrym wyborem, należy kierować się wielkością i siłą naszego czteronoga.

Piłki pomagają psu odreagować stres i negatywne emocje, dzięki czemu nasze meble i ubrania pozostaną całe a uwaga czworonoga zostanie skupiona na ulubionej zabawce. Najbardziej wytrzymałe piłki są wykonane z gumy. Jednak nie warto kierować się zapewnieniami producentów o „niezniszczalności” produktu, każde kiedyś zostaną uszkodzone. Jednak jeżeli dobierzemy odpowiednio materiał, wielkość i zastosowanie, zabawka może służyć naszemu pupilowi bardzo długo.

Dodatkowe informacje i porady:

  • Przed podaniem psu zabawki, warto ją wyparzyć aby pozbyć się ewentualnych bakterii i zabrudzeń,
  • Każde korzystanie z zabawki powinno odbywać się pod kontrolą właściciela, niezależnie od zabawki,
  • Warto co jakiś czas wyparzać zabawki aby pozbyć się bakterii nazbieranych przy użytkowaniu,
  • Jeżeli jakaś zabawka się zużyje, należy jak najszybciej wymienić ją na nową, ze względu na możliwość połknięcia elementów,
  • Możemy trzymać zabawki w pudełku, dzięki temu nie potkniemy się o nie a w domu będzie z pewnością czyściej.

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to „jaka piłka będzie dobra dla mojego psa”. Mimo wszystko trzeba samemu się nad tym zastanowić i poobserwować swojego pupila.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *