Najlepsze środki na odrobaczanie psa

Odrobaczanie psa
Psy zdecydowanie częściej mają okazję spotkać się z najróżniejszymi pasożytami. Nasi pupile zarażają się nimi za pośrednictwem częstego kontaktu pyska z ziemią, zjedzenia pokarmu, który zakażony jest larwami. By przeciwdziałając niekorzystnemu wpływowi pasożytów na organizm zwierzęcia, każdy właściciel powinien regularnie stosować środki na odrobaczanie psa.
Środki na odrobaczanie psa – powody
Środki na odrobaczanie psa stosowane są w ramach profilaktyki prozdrowotnej i kiedy zauważymy u pupila objawy takie jak:
- wzdęty i obolały brzuch,
- przewlekła czkawka,
- zmierzwiona sierść,
- biegunki ze śluzem,
- „saneczkowanie” po powierzchniach materiałowych,
- obecność robaków w kale zwierzęcia.
Działania profilaktyczne mają za zadanie zawczasu zadbać o czystość i kondycję jelit psa. Robaczyca bowiem jest w stanie wpłynąć wyjątkowo szkodliwie na zdrowie i kondycję naszego pupila. Niestety, może ona doprowadzić do wystąpienia u czworonoga:
- anemii,
- przewlekłej biegunki,
- niedożywienia,
- utraty wagi,
- wymiotów,
- ogólnego osłabienia.
Środki na odrobaczanie – jak działają?
Odrobaczanie wskazane jest w przypadku zakażenia jelitowego robaczycami u psów. Lek ma za zadanie usuwać tasiemce, tęgoryjce, jednokomórkowce i dorosłe nicienie:
- toxocara canis,
- toxascaris leonina,
- ancylostoma caninum,
- uncinaria senocephala,
- physaloptera.
Jeżeli właściciel ma podejrzenia co do występowania u pupila robaków, warto udać się do lekarza weterynarii, który może zlecić wykonanie specjalistycznego testu pod tym kątem.
Środki na odrobaczanie – stosowanie
Po środki na odrobaczanie dla psa w przypadku ich profilaktycznego zastosowania nie trzeba udawać się ze zwierzakiem do gabinetu weterynaryjnego. Niezbędna właścicielowi jest tylko wiedza, ile waży zwierzę. Środki na odrobaczanie zawierają w szczegółowo opisane dawkowanie tak, by z powodzeniem mógł wykonać je w zaciszu domowym sam opiekun.
Pierwsze odrobaczanie dotyczy szczeniąt, które osiągnęły wiek około 3 tygodni. Eksperci zalecają wykonanie drugiego zabiegu w 5 tygodniu życia psa, a trzeciego w 10 tygodniu. Właściciele półrocznych psów mogą podawać preparat co miesiąc, a psów dorosłych raz na pół roku. Przeprowadzenie odrobaczania zaleca się wykonać każdorazowo przed szczepieniem, by było ono bardziej efektywne i nie osłabiało dodatkowo organizmu zwierzęcia.
Środki na odrobaczanie – preparaty
Środki na odrobaczanie są dziś szeroko dostępne. Można znaleźć je zarówno w klinikach weterynaryjnych jak i w internecie. Mimo występowania między nimi nieznacznych różnic, łączy je fakt małego obciążania organizmu psa. Dzięki temu można uzyskać efekt prozdrowotny ze znacznie zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Jeżeli właściciel po odrobaczeniu czworonoga zauważy u niego takie objawy jak senność lub biegunka – nie powinno go to zmartwić, bowiem są to normatywne reakcje na kurację. Warto przyjrzeć się takim z nich jak:
- Pasta na odrobaczanie – jest ciekawą propozycją dla właścicieli wszystkich tych psów, które stanowczo odmawiają przyjmowania każdej tabletki, utrudniając proces odrobaczenia. Preparat może zostać podany bezpośrednio do ust, ale świetnie sprawdzi się również jako dodatek do karmy – https://zooart.com.pl/product-pol-41862-VetosFarma-PYRANTEL-PASTA-ODROBACZAJACA-DLA-PSOW-2-2-TUBKA-10G.html
- Tabletki ziołowe – stanowią opcję dla właścicieli psów, które mają tendencję do występowania reakcji alergicznych. Naturalność dobranych składników może w znacznym stopniu obniżyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych – https://www.husse.pl/vermi-tabs-ziolowy-preparat-odrobaczajacy-dla-psa-i-kota-8-tabletek/50190?gclid=Cj0KCQjwpImTBhCmARIsAKr58cxe0Dv5lMXa6K-Yc-dBneHvF49OjNNUyGq84sFnosDeX7KyvclkLu0aAtzAEALw_wcB
- Tabletki na odrobaczanie psa – bardzo popularne środki na odrobaczanie psa, które cechują się wyjątkową skuteczność. Ich dużym atutem jest przeciwdziałanie tasiemcom, które stanowią największe zagrożenie dla naszych pupili i ich zdrowia – https://www.petissimo.pl/pies/przeciw-pasozytom/tabletki-odrobaczajace/aniprantel-tabletka.html?gclid=Cj0KCQjwpImTBhCmARIsAKr58cwDzAUZa51UtfM1O_QXxdr2LmwgCfWabTTCUBpnWWkDdziJCaoQmYAaAktVEALw_wcB