TOP 5 najlepszych i najbezpieczniejszych kagańców dla psa

Blog

TOP 5 najlepszych i najbezpieczniejszych kagańców dla psa

Kagańce dla psa

Posiadacze psów doskonale wiedzą, że kaganiec jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia. Gwarantuje on przede wszystkim bezpieczeństwo – zarówno dla psa jak i dla innych osób w pobliżu. Przyjęło się, że kagańce powinny nosić jedynie psy większe i bardziej skłonne do agresywnych zachowań. Tak naprawdę jednak taki gadżet przyda się każdemu z czworonogów. Właściciele jednak chcą, by kaganiec był maksymalnie bezpieczny i dopasowany do pupila. Jakie jest więc TOP5 najlepszych modeli?

Dlaczego pies powinien nosić kaganiec?

Kaganiec od wielu już lat wzbudza wiele kontrowersji. Okazuje się, że niektórzy właściciele czworonogów są takim gadżetom przeciwni. Uważają oni, że ogranicza on pupila, a jednocześnie może sprawiać mu ból. Prawda jednak jest zupełnie inna. Głównym zadaniem kagańca jest nic innego, jak tylko uniemożliwienie chwytania do pyska poszczególnych przedmiotów. Jeśli więc nasz pupil należy do „degustatorów” wszystkiego, co znajduje się w jego okolicy, wówczas kaganiec zapobiegnie np. zatruciu pokarmowemu. Dodatkowo kaganiec stanowi także swojego rodzaju zabezpieczenie, zarówno dla psa jak i dla innych czworonogów oraz przechodniów w najbliższej okolicy. Faktycznie, kaganiec jest zalecany psom pokaźnych rozmiarów, które mają skłonności do zachowań agresywnych. Wówczas spełnia on przede wszystkim rolę ochronną. Warto zauważyć, że jeśli właściciele dołożą odpowiednich starań do tego, by dobrać kaganiec zarówno do rozmiaru psa jak i do jego potrzeb, to nie muszą się obawiać o to, że może on sprawić zwierzęciu pewien dyskomfort.

TOP5 najlepszych i najbezpieczniejszych kagańców dla psa

Wybór odpowiedniego kagańca z pewnością nie jest najłatwiejszy. Obecnie, na rynku pojawiają się co chwila nowi producenci, a także nowe wyroby, które konkurują o miano „najlepszego”. Właśnie dlatego poniższe zestawienie TOP5 najlepszych i najbezpieczniejszych kagańców dla psa, powinno ułatwić właścicielom czworonogów podjęcie optymalnej decyzji.

  1. TRIXIE Kaganiec Plastikowy –  na pierwszym miejscu znalazł się kaganiec plastikowy od Trixie. Jest to znana i lubiana firma, która od niepamiętnych czasów istnieje na rynku gadżetów dla zwierząt. Kaganiec ten wykonany jest z miękkiego i elastycznego plastiku i dostępny jest on w różnorodnych rozmiarach. Nie sprawia on pupilowi dyskomfortu, a jednocześnie skutecznie uniemożliwia wkładanie od pyska poszczególnych przedmiotów. Psiaki z pewnością będą z niego wyjątkowo zadowolone.
  2. DINGO Kaganiec Metalowy – na drugim miejscu TOP5 najlepszych i najbezpieczniejszych kagańców znalazł się model od firmy DINGO. Oferuje nam ona kaganiec metalowy, który sprawdzi się przede wszystkim w przypadku psów o nieco większym rozmiarze jak np. owczarki niemieckie. Posiada on regulowane zapięcie wykonane z solidnej skóry i zapewnia tym samym komfort jego noszenia.
  3. ZOLUX Kaganiec Regulowany – kaganiec od firmy Zolux znalazł się na 3 miejscu w rankingu. Jest to kaganiec „taśmowy”, wykonany z wytrzymałego materiału. Również został on wyposażony w regulowane zapięcie. Materiał jest miękki i skutecznie chroni cały psi pysk, jednocześnie nie powodując większego dyskomfortu. W prosty sposób można go zarówno zdjąć, a także i założyć, a dodatkowo można go prać w pralce. Właściciele czworonogów nie będą więc mieć większych problemów z tym, by utrzymać go w czystości.
  4. AMIPLAY Basic Halter Kaganiec – ten rodzaj kagańca jest dość prosty i z tego powodu znalazł się on na czwartym miejscu w naszym rankingu. Jest to kaganiec „paskowy”, który posiada jedynie jeden pasek na psi pysk, a drugi stanowi zapięcie. Jest to kaganiec regulowany, który sprawdzi się głównie w przypadku nieco mniejszych psów. Występuje on w wielu rozmiarach, więc z jego dopasowaniem również nie powinno być większego problemu.
  5. BASKERVILLE Kaganiec ULTRA –  ten kaganiec szczelnie zabezpiecza psi psyk i przeznaczony jest dla psów większych. Jest on złożony zarówno z metalowej osłony na pysk jak i ze skórzanego zapięcia, które można regulować.

Powyższa lista najlepszych i najbezpieczniejszych kagańców dla psów, powinna znacznie ułatwić wybór właścicielom czworonogów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *