Top 5 szczotek do wyczesywania sierści psa

Blog

Top 5 szczotek do wyczesywania sierści psa

Wyczesuj sierść psu 

Wyczesuj sierść psu

Szczotka dla psa jest bardzo ważna. Szczególnie dotyczy to tych psów, których sierść jest dłuższa. Czesząc psa, łatwiej jest zachować czystość w domu, w dodatku jest to dobre dla zdrowia psa, który nadmiar sierści mógłby połykać, podczas codziennej higieny. Ponadto wyczesywanie pomaga usuwać martwe włosy i dzięki wyczesywaniu można sprawdzić, czy w sierści nie znajdują się jakieś pasożyty. Wiele psów bardzo lubi czesanie, jednakże są też takie, które unikają ten czynności. Dlatego właśnie warto przyzwyczajać psa do czesania, odkąd jest małym szczeniakiem. Natomiast jeżeli chodzi o rodzaj szczotki, to dobiera się ją pod kątem długości sierści psa. W tym rankingu znajdą się szczotki, jakie można kupić dla swojego psa.

5. Rękawiczki do wyczesywania sierści

Rękawiczki do wyczesywania, to dobry sposób na te psy, które nie przepadają za czesaniem. Rękawice zakłada się na ręce, a pies myśli, że to zwykłe głaskanie, więc nie powinien protestować. Dzięki nim można usunąć z sierści psa wszelkie zanieczyszczenia, martwe włosie i łupież. Rękawice pozwolą na dotarcie trudnych miejsc, delikatnie wyczesując sierść. Najlepiej się sprawdzą w przypadku psów o sierści krótkiej. Bardzo łatwo jest zdjąć z rękawicy sierść, która wchodzi pomiędzy ząbki w rękawiczkach. Wystarczy je zdjąć jednym szybkim ruchem.

źródło: gigakarma.pl

4. Grzebień dla psa Zolux

Grzebień dla psa zolux sprawdzi się w przypadku psów, które mają sierść długą i średnią. Jego zaletą jest jego wygląd, a także wykonanie ze stali nierdzewnej. Grzebień może być trzymany nawet w mokrych rękach, ponieważ posiada wygodną rączkę z elementami antypoślizgowymi. Grzebień ma ząbki gęsto rozstawione, dzięki czemu można dokładnie wyczesać sierść. Ząbki mają delikatne zakończenie, więc nie będą działać na skórę drażniąco. Nie ma możliwości złamania zębów, ponieważ są odporne na uszkodzenia. Grzebień bardzo łatwo jest utrzymać w czystości.

3. Szczotka Max Pin

Szczotka Max Pin jest szczotką wykonaną z drewna. Wygląda jak klasyczna szczotka przeznaczona dla ludzi, jednak jest to szczotka dla psów o sierści długiej. Rączka jest twarda i odporna na wszelkie zniszczenia. Główka szczotki jest elastyczna, a kolce nie drażnią skóry psa. Kolce są rozstawione dosyć gęsto, dzięki czemu można dokładnie wyczesać nawet sierść, która ma dużo kołtunów i zanieczyszczeń. Szczotkę jest bardzo łatwo trzymać w dłoni, ponieważ rączka jest ergonomiczna i nie wyślizguje się z dłoni.

2. Szczotka wyczesująca podszerstek

Szczotka wyczesująca podszerstek doskonale nada się dla psów, ale można jej używać również w przypadku kotów, i koni. Idealna dla zwierząt o sierści krótkiej i długiej. Zęby nie mają kontaktu ze skórą, więc nie działają drażniąco. Rączkę cechuje gumowe wykończenie i wypustki, dzięki czemu układa się komfortowo w dłoni. Jest wodoodporna, więc sprawdzi się również w przypadku mokrej sierści. Ostrze jest wykonane ze stali, a ząbki są wyjątkowo gęste, dzięki czemu w łatwy sposób można wyczesać podszerstek. Jej zaletą jest to, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości.

źródło: dartlex.pl

1. Grzebień o obrotowych zębach Trixie

Grzebień obrotowy Trixie pomaga usunąć kołtuny z psiej sierści. Zęby są ułożone gęsto i mają zaokrąglone końce, co sprawia, że czesanie nie sprawia dyskomfortu i bólu u psa. Rączka jest antypoślizgowa, a więc łatwo utrzymać ją w dłoni. Ząbki cechują się wykonaniem ze stali nierdzewnej. To idealny wybór dla zwierząt, które mają twardą i gęstą sierść. Czesanie ich za pomocą tego grzebienia będzie całkowicie bezbolesne. Ponadto grzebień jest tak mały, że łatwo go przechowywać, dzięki czemu sprawdzi się również w podróży.

Szczotki do psa powinny być dobrane pod kątem długości sierści psa. Te, które są przeznaczone dla psów, o krótkiej sierści mogą się zupełnie nie sprawdzić u tych, które mają długą sierść. Do wyboru są klasyczne szczotki, które wyczesują sierść, jak i te, które wyczesują podszerstek. Niektóre z nich są dostosowane do czesania na mokro, a inne nie. Warto więc zwracać na to uwagę, poszukując odpowiedniej szczotki dla swojego psa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *