TOP5 zdrowych przysmaków dla Twojego pupila

Blog

TOP5 zdrowych przysmaków dla Twojego pupila

Psieporady.com - Twoje ulubione miejsce w sieci dla właścicieli czworonogów

TOP5 zdrowych przysmaków dla Twojego pupila

Posiadanie w domu pupila to z pewnością jedna z największych radości, a jednocześnie spory przywilej. Psiak staje się bowiem naszym przyjacielem na dosłownie całe życie i będzie nam wiernie towarzyszył podczas każdej przygody. Jednocześnie my- jako właściciele powinniśmy zapewnić pupilowi należytą opiekę i troskę. Wiele wątpliwości opiekunowie mają zwykle w odniesieniu do psiej diety. Zwykło się mówić, że powinna być ona mocno zróżnicowana i wysoko odżywcza. Jednocześnie nie powinno zabraknąć w niej psich przysmaków, które będą zdrowe i bezpieczne dla naszego pupila. Które z nich więc warto wybrać?

Dlaczego smakołyki są ważne w psiej diecie?

Nie da się ukryć, że każdy psiak ma odmienne gusta smakowe. Jeden z nich będzie preferował karmę morką, zaś inny suchą. Jednocześnie wszystkie psy są zgodne do tego, że smakołyki stają się ich ulubionym posiłkiem. Psi dietetycy i weterynarze jednak biją w tym przypadku na alarm. Nadmiar psich smaczków może bowiem prowadzić do problemów z uzębieniem, przewodem pokarmowym, a w finalne doprowadzić nawet do otyłości. Poniekąd jest to oczywiście prawda, jednak od tej reguły można znaleźć pewne wyjątki. Niektóre psie przysmaki są przede wszystkim zdrowe, a wprowadzanie ich do psiego jadłospisu jest wręcz zalecane. Mowa tu o przysmakach, które zamiast ogromnych ilości cukru i tłuszczów, zawierają wysokiej jakości składniki odżywcze oraz minerały. Oczywiście, nawet najzdrowsze przysmaki powinny być serwowane w odpowiednich ilościach. Opiekunowie powinni pamiętać, że jest to uzupełnienie diety pupila, a nie zastępstwo dla pełnowartościowej karmy.

TOP5 najlepszych i najzdrowszych psich przysmaków

Wspomniane już zostało, że istnieją zdrowe przysmaki dla pupila, które sprawią, że będzie on szczęśliwy i nie wpłyną one negatywnie na jego wagę. Wobec tego właściciele powinni poznać TOP5 najzdrowszych, psich smaczków. Wśród nich można wymienić:

  1. VOSKES Delicatesse Tuna przysmak dla psa- jako pierwszy na naszej liście pojawia się przysmak od VOSKES. Jest to smaczek dla pupila, który wykonany został w całości z tuńczyka. Kawałki soczystej ryby są nie tylko poddawane wyjątkowo delikatnej obróbce termicznej, ale dodatkowo pakowane są one w sposób próżniowy. Zawierają one jedynie 2% tłuszczu, więc można je podawać nawet pupilom borykającym się z nadwagą. – Pierwsze miejsce w rankingu zajmują smaczki wykonane w 100% z tuńczyka. Dodatkowo białko rybie rzadko uczula, więc przysmak ten jest również bezpieczny dla psich alergików.
  2. FISH4DOG CALMARI RINGS-  to kolejny przysmak dla psiaków, wyprodukowany z owoców morza. Jest to smaczek w postaci pieczonych kalmarów, które świetnie przekonają do siebie nawet psich niejadków. Smaczek ten jest wyjątkowo bogaty w kwasy omega-3, które odpowiadają za stan sierści. Skład zawiera 72% białka i jedynie 8% tłuszczu. Prawdą jest, że ze względu na zawartość tłuszczu, przysmak ten sprawdzi się o wiele lepiej w przypadku piesków aktywnych, które mają większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze.
  3. ALPHA Spirit Wiejska Zagroda- to z kolei smakowite, wieprzowe kąski, które są bogactwem witaminy B, niezbędnej dla zdrowia naszego pupila. Niemniej jednak przysmak ten wyróżnia się dość dużą zawartością tłuszczu- 16%. Nie poleca się go więc podawać psiakom z otyłością.
  4. NATUREA przekąska dla psów z dziczyzną- dziczyzna jest mięsem, które nie uczula, a dodatkowo smakuje w absolutnie wyjątkowy sposób. Zawiera około 11% tłuszczu, więc warto zachować ostrożność w przypadku otyłych piesków. Ten przysmak jednak świetnie sprawdzi się w przypadku szczeniąt.
  5. HUNTER Maxis przysmak z wołowiną- ostatni w naszym zestawieniu znalazł się przysmak dla psa z wołowiną. Jest on nieco „gumowy” więc świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy szczenięta zaczynają ząbkować. Jednocześnie przysmak ten ma aż 20% tłuszczu, więc nie powinno się go serwować psom z otyłością. Wołowina ma jednak wiele składników mineralnych i białka, które w naturalny sposób wspiera poprawne funkcjonowanie psiego organizmu. Dodatkowo smaczek ten posmakuje nawet największym, psim niejadkom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *